Rubriky:

Itálie

Šílenství kolem hvězdného Ronalda. Portugalská superstar dorazila do Turína, vítaly ji davy fanoušků

16. července 2018 12:00 - Turín/Praha
(Aktualizováno: 16. července 2018 14:02)

Turín je na nohou! Milovaný a taky nenáviděný fotbalista Cristiano Ronaldo je od neděle ve městě. Fandové Juventusu září nadšením a vítají posilu, zaměstnanci Fiatu vyhrožovali stávkou, protože portugalská hvězda stála balík. Raději by peníze viděli v rámci zvýšení platů na svých účtech. Jenže mají smůlu. Pondělí, to je prostě v Turíně "Ronaldův den". Od rána do noci se všechno bude točit kolem hvězdy CR7.

Video již není dostupné

sntv

Ronaldo byl jednou z hlavních postav, která se postarala o čtvrtfinálové vyřazení Juventusu z posledního ročníku Ligy mistrů. Teď je vše zapomenuto. Cristiano Ronaldo je posilou Juventusu a fanoušci se těší, že s ním přijde i velký úspěch, na který klub léta čeká. Fanoušci italského mistra rozpoutali hotové šílenství.

Ve Francii se slaví titul mistra světa, v Chorvatsku historický postup do finále, jenže v Turíně tohle nikoho nezajímá. Ve městě je přece od neděle hvězdný Cristiano Ronaldo a fanoušci by jej nejradši provázeli na každém kroku. Vyzbrojeni dresy, transparenty.

Stovky nadšených příznivců přišlo podpořit hvězdu i před nezbytnou zdravotní prohlídkou. Klinika stojící v bezprostředním sousedství stadionu Juventusu byla v obležení fandů Staré dámy. Nadšený aplaus se ozýval, kdykoliv se Ronaldo objevil.

Nažhavení fanoušci Juventusu se největší letní posily - Portugalce Cristiana Ronalda - nemohli dočkat.

Luca Bruno

Před klinikou se přitom fandové začali scházet už od časných ranních hodin. Nikdo si nechtěl nechat tuhle chvíli ujít. V některých obchodech se již dokonce začaly prodávat dresy s Ronaldovým číslem sedm.

A tohle všechno je teprve jakýsi předkrm. Oficiální Ronaldovo přivítání je naplánováno na půl pátou odpoledne a dá se čekat, že teprve pak přijde to pravé peklo, kdy bude posila za 112 miliónů eur představena.

Ronaldo přiletěl do Turína soukromým tryskáčem již v neděli odpolednez Řecka, kde trávil spolu s rodinou dovolenou po vyřazení Portugalska z mistrovství světa. Rozdal pár podpisů a ještě před odpolední show ho čeká schůzka s trenérem Juventusu Massimilianem Allegrim a dalšími členy trenérského týmu. Teprve pak všechno nabere grády a Ronaldova turínská mise definitivně odstartuje.

Stávkovalo jen pět lidí

Jedna věc už je jistá. Do stávky vyhlášené na protest proti vysoké částce zaplacené za přestup fotbalové hvězdy Cristiana Ronalda do Juventusu se zapojilo pouze pět ze zhruba 1700 pracovníků dnešní směny v továrně automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) v italském městě Melfi. Uvedl to podle agentury Reuters mluvčí podniku.

Stávku v továrně v Melfi vyhlásil malý odborový svaz USB, kterému se nelíbí, že turínský Juventus zaplatil za Ronaldův přestup z Realu Madrid 100 miliónů eur (2,6 miliardy korun) v době, kdy automobilka FCA provádí úsporná opatření.

Automobilku FCA i fotbalový klub Juventus ovládá holdingová společnost Exor, kterou kontroluje italská rodina Agnelliů. Agentura Reuters nicméně upozornila, že Juventus a FCA fungují naprosto odděleně, a to po provozní i finanční stránce.

Větší odborové svazy zastupující zaměstnance automobilky označily vyhlášení stávky za pouhou snahu o zviditelnění USB. Mluvčí automobilky upozornil, že účast na stávce dosahující jen zhruba 0,3 procenta zaměstnanců dokládá, že za protestem stojí skupiny, které nereprezentují pracovní sílu podniku.

"Protestní akce prosazované v posledních dnech v souvislosti s fotbalem jsou jednoznačným fiaskem," citovala mluvčího agentura Reuters.

pan, rjm, Sport.cz

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..