Rubriky:

Itálie

Fotbalistům v Itálii se nelíbí zákaz osobitých kapitánských pásek

5. září 2018 19:55 - Řím

Fotbalisté v Itálii se bouří proti povinnému používání jednotných kapitánských pásek v první lize. Proti úternímu nařízení vedení soutěže se postavili mimo jiné hráči Fiorentiny, kteří speciálním designem pásky připomínají zesnulého spoluhráče a bývalého kapitána Davida Astoriho.

 

Claudio Giovannini, ČTK/AP

Zástupci italské ligy požadují, aby všichni kapitáni nosili unifikovanou bílou pásku s modrými okraji s nápisem "capitano" a logem Serie A. Pokud budou mít na paži jiný model, čeká je pokuta.

Obránce Fiorentiny Cristiana Biraghiho nařízení rozzlobilo. "Páska věnovaná Astorimu nás reprezentuje a nikdy by neměla být zpochybňována. Pokud se nás liga rozhodne pokutovat, zaplatím pokutu," prohlásil.

Astori v březnu náhle zemřel kvůli abnormálně zvýšené tepové frekvenci v týmovém hotelu v noci před ligovým zápasem. Jeho nástupce v kapitánské roli German Pezzella nosí pásku s Astoriho číslem 13 a symboly čtyř historických částí Florencie.

Kapitán AS Řím Daniele De Rossi či jeho protějšek z Atalanty Bergamo Alejandro Gomez rovněž používají speciální pásky. De Rossi na nich má slova chorálu fanoušků, Gomez design střídá. "V dnešním fotbalu hráči znamenají méně a méně," napsal na instagramu.

ČTK

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..