Rubriky:

Itálie

Ronaldo: Prezident mi dal na srozuměnou, že už nejsem pro Real nepostradatelný

29. října 2018 18:38 - Paříž/Praha

Těžko, moc těžko se bude fotbalovým fanouškům madridského Realu skousávat zpověď Cristiana Ronalda, která se v úterý objeví na stránkách francouzského časopisu France Football. Po jejím přečtení už nejspíš nebudou považovat Ronalda za zrádce, který opustil Santiago Bernabéu a nechal se koupit turínským Juventusem. Zato na prezidenta klubu Florentina Péreze ukážou prstem. Ten dal totiž portugalské magastar na srozuměnou, že už není pro Bílý balet nepostradatelná.

 

Jason Cairnduff, Reuters

Ronaldo to alespoň tvrdí v rozhovoru, jehož výňatky francouzský časopis udělující prestižní Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa, s předstihem zveřejnil.

„Cítil jsem, že už se na mě v Realu už nedívají jako dřív. Zejména u prezidenta klubu jsem to vycítil. Tvrdil sice, že mě chce, ale současně mi sdělil, že můj odchod nebude představovat problém. A podíval se na mě tak, že mě to přimělo o odchodu skutečně přemýšlet," vylíčil v interview CR7, co ho přimělo po devíti letech v Realu, aby začal jednat s turínským Juventusem.

„Prvních čtyři pět let jsem se cítil jako Cristiano Ronaldo, najednou jsem měl ale pocit, že už nejsem pro Real nepostradatelný," svěřuje se s pocity Ronaldo, který v květnu ještě pomohl vyhrát svému klubu potřetí v řadě Ligu mistrů, aby ho poté skutečně opustil.

Za 100 miliónů eur zamířil do turínského Juventusu. Jak moc chybí v nové sezóně on i trenér Zinédine Zidane, který na Santiago Bernabéu rovněž skončil, ukazuje vstup do nové sezóny. Ostudný výsledek v nedělním klání s Barcelonou pak současnou mizérii Realu jen stvrzuje.

„Když vešlo ve známost, že odchází trenér Zidane, začal jsem víc než kdy předtím přemýšlet o situaci v klubu," přiznal Ronaldo, že rozhodnutí o odchodu v něm uzrávalo postupně, protože najednou cítil, že všechno je možné.

V rozhovoru mluví i o tom, že se považuje za nejvážnějšího adepta na zisk Zlatého míče France Footballu, který časopis uděluje vždy na začátku prosince, nevyhnul se ani odpovědím na dotazy o údajném znásilnění Američanky Kathryn Mayorgaové, kterého se měl dopustit před devíti lety v Las Vegas.

„Jde o záležitost, která citelně zasahuje do mého života. Mám partnerku, čtyři děti, stárnoucí matku, sestry, bratra, rodinu, v níž jsme si všichni blízcí. A teď si představte, že vás někdo obviní, že jste násilník. Můj syn, Cristiano junior, je příliš malý, než aby to chápal, zato pro mou matku a sestry to bylo hodně zlé. Nejdřív byly ohromeny, teď jsou rozzlobeny. Bylo to poprvé, co jsem je viděl v takovémto stavu. Ale já vím, co jsem udělal a pravda se ukáže," rozpovídal se Ronaldo o skandálu, jenž už pár dnů hýbe světem bulváru.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Itálie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..