Sampdorii koupí americký miliardář, Vialli má být předsedou

20. března 2019 12:41 - Řím

Sampdoria Janov, jejíž dres obléká český fotbalista Jakub Jankto, změní podle italských médií majitele. List Gazzetta dello Sport uvedl, že římský filmový producent Massimo Ferraro prodá tradiční ligový klub americké investiční firmě York Capital Management za 120 milionů eur (přes tři miliardy korun). Nový předsedou Sampdorie se má stát její bývalý hráč a někdejší slavný italský reprezentant Gianluca Vialli.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Americký fond ovládá newyorský miliardář Jamie Dinan, který je rovněž minoritním akcionářem basketbalového klubu Milwaukee Bucks.

Ferrero se stal majitelem Sampdorie v roce 2014, v poslední době se ale dostal do finančních problémů, které chce prodejem klubu vyřešit.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..