Živě

Fotbalisty AC Milán po roce a půl opustil trenér Gattuso

28. května 2019 18:41 - Milán

U fotbalistů AC Milán po roce a půl skončil trenér Gennaro Gattuso. Bývalý defenzivní záložník se dohodl se slavným klubem na předčasném rozvázání smlouvy poté, co "Rossoneri" v italské lize obsadili páté místo a nedostali se do Ligy mistrů. Pár hodin před Gattusem klub opustil i sportovní ředitel Leonardo.

 

Matteo Bazzi, ČTK/AP

Jednačtyřicetiletý Gattuso jako hráč nastupoval za AC třináct let, získal s ním dva italské tituly a dvakrát vyhrál Ligu mistrů. Světový šampion z roku 2006 se koučem prvního mužstva stal v listopadu 2017, kdy nahradil Vincenza Montellu. Svou premiérovou sezonu zakončil na šesté příčce a letos umístění ještě vylepšil, ale Gattusovu týmu nakonec chyběl bod na čtvrtý Inter Milán i třetí Bergamo.

"AC Milán by rád poděkoval Gennaru Gattusovi za jeho práci v posledních 18 měsících. Pravá legenda Rossoneri se ujala role v těžkém období a počínala si obdivuhodně, když klubu zajistila nejlepší ligový bodový zisk od sezony 2012/13," uvedl italský klub.

ČTK

Časová osa: Itálie

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..