Živě

Novým sportovním ředitelem AC Milán bude Maldini

30. května 2019 11:12 - Milán

Novým sportovním ředitelem fotbalistů AC Milán se stane klubová legenda Paolo Maldini, který nahradí Brazilce Leonarda. Ten ve funkci skončil spolu s trenérem Gennarem Gattusem poté, co "Rossoneri" v italské lize obsadili páté místo a nedostali se do Ligy mistrů. Novinářům to řekl šéf milánského klubu Ivan Gazidis.

 

Matteo Bazzi, ČTK/AP

"Velmi ho obdivuji, neboť je opravdovým představitelem hodnot a kultury našeho klubu. Pro tuhle funkci se výborně hodí," řekl Gazidis v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport.

Padesátiletý Maldini odehrál za milánský celek 24 sezon, během nichž nastoupil k 902 zápasům. S klubem sedmkrát vyhrál italskou ligu a pětkrát Ligu mistrů. Kariéru ukončil v roce 2009. Loni se do Milána vrátil jako ředitel pro strategický rozvoj.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..