Živě

Boban skončil jako poradce šéfa FIFA a vrací se do AC Milán

14. června 2019 15:48 - Praha

Bývalý chorvatský záložník Zvonimir Boban opouští funkci poradce předsedy FIFA a vrací se do AC Milán, kde bude působit jako šéf fotbalových operací. Italský celek dnes také oznámil, že novým technickým ředitelem byl jmenován Paolo Maldini. Někdejší slavný obránce dosud v klubu působil jako šéf pro strategii a sportovní rozvoj.

 

Ivan Sekretarev, ČTK/AP

Boban v AC Milán hrál v letech 1991 až 2001 a vedle čtyř triumfů v Serii A s ním ovládl i Ligu mistrů. Nyní však Rossoneri neprožívají úspěšné období. V uplynulém ročníku italské ligy obsadili až šesté místo a čekání na účast v Lize mistrů prodloužili na šest let. Klubu navíc stále hrozí vyloučení z pohárů kvůli porušení finanční fair play.

Padesátiletý Boban, který si kromě AC zahrál i za Dinamo Záhřeb, Bari a Celtu Vigo, má na kontě také bronz z mistrovství světa v roce 1998. Po ukončení kariéry vystudoval historii, vedl deník Sportske novosti a od roku 2016 působil jako poradce šéfa FIFA Gianniho Infantina.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..