Rubriky:

Itálie

Odvolali se, dostali ještě tvrdší trest! Palermo bylo přeřazeno až do čtvrté italské ligy

13. července 2019 17:40 - Palermo

Tradiční fotbalový klub US Palermo byl kvůli řadě nesrovnalostí v administrativních záležitostech přeřazen až do čtvrté ligy. Někdejšího účastníka evropských pohárů původně vedení svazu poslalo z druhé do třetí ligy, ale po odvolání následoval ještě tvrdší trest: pro příští sezonu Serie D. Před dvěma lety přitom Palermo hrálo nejvyšší soutěž.

 

Jan Handrejch, Právo

Sicilský tým, za který hrály hvězdy jako Luca Toni či Edinson Cavani, skončil v minulé sezoně v Serii B na třetím místě. Bývalí předsedové se však podle svazu dopustili řady nesrovnalostí, údajně také falšovali účetnictví, a proto měl následovat pád do třetí ligy. Proti tomu se Palermo neúspěšně odvolalo.

V letech 2004 až 2017 hrál sicilský tým s jedinou výjimkou nejvyšší soutěž. Oficiálně svaz svůj krok vysvětlil neplněním smluvních povinností. Nyní je Palermo podle Gazzetty dello Sport na prodej. Předchozí změnu vlastníka provázela obvinění z praní špinavých peněz.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..