Itálie

Lazio Řím - Sampdoria 5:1 Lazio vyhrálo pojedenácté v řadě a ztrácí tři body na Juventus

18. ledna 2020 16:53 - Řím
(Aktualizováno: 18. ledna 2020 22:57)

Fotbalisté Lazia Řím zdolali v sobotním 20. kole italské ligy 5:1 Sampdorii Janov, za kterou odehrál první poločas český záložník Jakub Jankto. Třikrát se prosadil kanonýr Ciro Immobile. Díky jedenácté výhře za sebou ztrácí Lazio z třetí pozice bod na druhý Inter Milán a tři body na vedoucí Juventus Turín.

Alberto Lingria, Reuters

Lazio rozhodlo o vítězství za 20 minut, kdy třikrát skórovalo. Nejprve se trefil Felipe Caicedo a poté dvakrát Immobile. Po přestávce upravili skóre Bastos a znovu Immobile, který druhým gólem z penalty završil hattrick. Italský reprezentant je s 23 trefami nejlepším střelcem Serie A. Za hosty snížil Karol Linetty. Od 74. minuty dohrávali bez vyloučeného Juliana Chabota.

Sampdoria nenavázala na výhru 5:1 nad Brescií z minulého kola a je šestnáctá.

Fiorentina vyhrála v Neapoli 2:0 a bodově se na svého soupeře dotáhla. Pod druhý ligový triumf "Fialek" za sebou se podepsali Federico Chiesa a Dušan Vlahovič. Neapol prohrála v lize potřetí v řadě a od prosincového nástupu trenéra Gennara Gattusa nebodovala ve čtyřech z pěti utkání Serie A.

Sassuolo po obratu zdolalo Turín FC 2:1.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:
Lazio Řím - Sampdoria Janov 5:1 (17. z pen., 20. a 65. z pen. Immobile, 7. Caicedo, 54. Bastos - 70. Linetty),
Sassuolo - FC Turín 2:1 (61. Boga, 73. Berardi - 20. vlastní Locatelli)
Neapol - Fiorentina 0:2 (26. Chiesa, 74. Vlahovič)