Rubriky:

Itálie

Sportovní akce v Itálii budou kvůli koronaviru měsíc bez diváků

4. března 2020 13:25 - Řím
(Aktualizováno: 4. března 2020 21:20)

Všechny sportovní akce v Itálii se budou minimálně měsíc konat bez diváků. Dnes večer o tom kvůli šíření nového typu koronaviru, který si na Apeninském polostrově vyžádal přes sto obětí a přes 3000 nakažených, rozhodla italská vláda.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Itálie je zemí s největším výskytem koronaviru v Evropě a jen za úterý na novou nemoc zemřelo 27 lidí a přibylo dalších 466 nových případů nákazy. Některé sportovní akce, mezi nimi i zápasy nejvyšší fotbalové soutěže, už byly v minulých dnech zrušeny či odloženy.

Minulý víkend se nehrálo šest zápasů fotbalové ligy včetně šlágru mezi vedoucím Juventusem Turín a Interem Milán. Vedení svazu o náhradním termínu zatím nerozhodlo, ale podle médií by se odložené zápasy Serie A měly dohrát o nadcházejícím víkendu.

Vše je jinak. Duel Juventusu s AC Milán byl kvůli koronaviru odložen

Odložena byla také obě semifinále Italského poháru, ve kterých se měl dnes utkat Juventus s AC Milán a ve čtvrtek Neapol s Interem Milán. Náhradní termíny pro odvetné zápasy zatím nebyly stanoveny.

Neapol v prvním duelu venku uspěla 1:0, zápas AC Milán s Juventusem skončil 1:1. Nové vládní nařízení se netýká jen sportovních akcí, které budou uzavřeny minimálně do 3. dubna, ale také škol, jež se otevřou nejdříve 15. března.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..