Rubriky:

Itálie

Fotbalisté Cagliari by měli v pondělí začít znovu trénovat

18. března 2020 21:20 - Cagliari

Italský fotbalový klub Cagliari hodlá navzdory pandemii koronaviru od pondělí znovu začít trénovat. Představitelé týmu uvedli, že hráči budou rozděleni do malých skupin, aby dodržovali dostatečné odstupy.

 

Adidas media

Itálie je přitom po Číně druhou nejhůře koronavirem postiženou zemí na světě s více než 35 tisíci potvrzenými případy nákazy a téměř třemi tisíci úmrtími. Tamní Serie A byla po vypuknutí nákazy přerušena jako první z pěti velkých evropských lig.

Cagliari je v trochu jiné situaci než týmy například ze severu země. Sardinie je jedním z nejméně postižených regionů v Itálii i díky tomu, že je to ostrov a není turistická sezona.

Je to děsivé, situace se stále zhoršuje. Doufám, že nejsem nakažený, říká Jankto

Návrat k tréninku je nicméně v rozporu s názorem italské hráčské asociace (AIC), která ho silně nedoporučuje. "Odsuzujeme chování některých klubů, které v těchto dnech chtějí, aby hráči trénovali. Fotbalisté by v této situaci měli zůstat doma," uvedl v pondělí prezident AIC Damiano Tommasi.

Italský fotbal zvažuje dohrání sezony formou play off

Serie A je zastavena oficiálně do 3. dubna, neočekává se ale, že by se znovu rozběhla dříve než 2. května.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..