Rubriky:

Itálie

Šéf italského fotbalu: Serii A můžeme dohrát až v srpnu

26. března 2020 11:18 - Řím

Předseda italského fotbalového svazu Gabriele Gravina věří, že navzdory pandemii koronaviru se podaří v létě dohrát Serii A. Jednou z variant je podle něj prodloužení sezony až do července, nebo dokonce až do srpna.

 

Daniele Mascolo, Reuters

Itálie je nejvíce zasaženou evropskou zemí a dosud zaznamenala 74 tisíc nakažených včetně řady fotbalistů a 7500 mrtvých. Serie A se nehraje od 9. března, a pokud by se nedohrála, znamenalo by to pro prvoligové kluby ztrátu 720 milionů eur (20 miliard korun) z televizních práv.

"Nevzdávám se. Dokud je šance, tak budu o restart ligy bojovat. Vím, že teď je předčasné o čemkoliv mluvit, protože na prvním místě je zdraví lidí v Itálii," řekl Gravina v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Marte. Vypočítal, že na dokončení zbývajících dvanácti kol bude potřeba 45 až 60 dní.

Schick se po sezoně vrátí do AS Řím, píše italský tisk

"Kdyby nám FIFA a UEFA povolily hrát v červenci nebo v srpnu, tak by to mohlo vyjít," přidal Gravina a znovu podpořil návrh, že kdyby nebyl dostatek času, chtěl by Serii A dohrát formou play off. "Zatím to byl jen návrh pro případ nejvyšší nouze. Ale do budoucna bych s tím chtěl dál pracovat, protože je to podle mě dobrý nápad, který mohl Serii A pomoci," dodal.

Majitel Sampdorie by sezonu Serie A předčasně ukončil

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..