Rubriky:

Itálie

Děsivý osud fotbalové supestar! Hrůzná nehoda i trauma na schodech kláštera

25. dubna 2020 15:24 - Řím/Praha

Má za sebou zářivou kariéru, o které se drtivé většině fotbalistů může jen zdát. Základy, které však do své životní pouti dostal, mu zrovna dvakrát dobrou výchozí pozici nedaly. Přesto, a nebo možná právě proto, dosáhl francouzský mušketýr Franck Ribéry na světových kolbištích obrovských úspěchů.

 

Profimedia.cz

Kariéra Francka Ribéryho se v 37 letech chýlí k neodvratnému konci. Svoji veleúspěšnou kariéru spojil především s Bayernem Mnichov, se kterým získal řadu úspěchů, před pandemií koronaviru bavil svým uměním fanoušky Fiorentiny, kde v současné době působí. V čase vynucené přestávky před znovuzahájením Série A se francouzská legenda rozpovídala pro CANAL+ Sport o tématech, z kterých mrazí.

Osud Ribérymu svou krutou tvář ukázal už v prvních měsících života, když byl jako kojenec nalezen na schodech kláštera. Své biologické rodiče tak nikdy nepoznal.

Franck Ribéry v době, kdy působil v Bayernu

Vlastimil Vacek, Právo

To horší však mělo teprve přijít. Ve dvou letech, když se s "náhradními" rodiči vraceli z výletu, se jejich auto srazilo s náklaďákem. Malý Ribéry prolétl předním sklem, následná operace si vyžádala více než sto stehů.

Lidé se mi smáli

Od té doby "zdobí" Francouzovu tvář charakteristická jizva, plastickou operaci však v pozdějším věku odmítl. "Všechno, co se stalo, utvářelo můj charakter a dalo mi to sílu. Když jste malý chlapec a máte tak hroznou jizvu, tak je to těžké. Lidé se na vás pořád dívají, šeptají si hnusné věci. Trpěl jsem tím já i má rodina," vzpomíná na těžké dětství fotbalista.

Ribéry napadl rozhodčího, dostal vysoký trest

"Pamatuji si, jak si na mě ukazovali prstem a říkali: ´Podívejte se na něj, co to má na tváři. Je to hnusný.´ A takhle to bylo všude, kam jsem přišel. Nerozumím tomu. Vždyť ti lidé mě soudili podle vzhledu ne podle toho, jaký opravdu jsem. A to říkali i ti, kteří byli sami rodiči. To je velmi kruté," pokračuje ve smutném vyprávění fotbalista Fiorentiny.

Tvrdý osud však Ribéryho, který v roce 2006 konvertoval k islámu, zocelil. "Nikdy jsem ale neudělal to, že bych po tom všem šel někam plakat do kouta nebo že bych se schovával," uzavírá své vyprávění vicemistr světa ze stejného roku.

pan, Sport.cz

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..