Rubriky:

Itálie

Tvrdá rána pro italskou ligu! Fiorentina má další tři nakažené hráče. A to není vše

7. května 2020 19:56 - Praha
(Aktualizováno: 7. května 2020 22:02)

Tři fotbalisté Fiorentiny a čtyři hráči Sampdorie Janov se nakazili novým typem koronaviru. Oba italské kluby o tom informovaly po vyhodnocení výsledků testů, které provedly před návratem k tréninku po dvouměsíční pauze zaviněné pandemií nákazy covid-19.

 

Daniele Mascolo, Reuters

Fiorentina zveřejnila výsledky na svém webu s tím, že nakaženi byli také tři členové realizačního týmu. "Postupovali jsme přesně podle nařízení a všichni nakažení byli umístěni do izolace. Zbytek týmu zítra čekají další lékařské prohlídky a fyzické testy, aby se mohlo začít s přípravou na hřišti," uvedl třináctý celek italské ligy v prohlášení.

Ve Fiorentině nejde o první případy nákazy, která se v Itálii potvrdila u 215 tisíc lidí a vyžádala si téměř třicet tisíc mrtvých. Už v březnu byl koronavirus zjištěn u fotbalistů Patricka Cutroneho, Germána Pezzelly a Dušana Vlahoviče, kteří se všichni zotavili. Dalších sedm nakažených bylo mimo hráčský kádr a tři ze zaměstnanců dokonce skončili v nemocnici.

Kontroly v Sampdorii, kde působí i český záložník Jakub Jankto, odhalily koronavirus nově u tří hráčů a také jednoho, který už se z nákazy vyléčil a nyní se u něj objevila znovu. Janovský celek je jedním z nejvíce zasažených klubů v Itálii, od vypuknutí pandemie zaznamenal minimálně devět nakažených fotbalistů a několik zaměstnanců.

Pozitivní testy odhalily kontroly před návratem k tréninku, který klubům umožnila italská vláda v rámci uvolňování bezpečnostních opatření. Vedení Serie A, která byla v březnu přerušena 12 kol před koncem, proto věří, že soutěž by se mohla znovu rozběhnout ještě v květnu.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..