Rubriky:

Itálie

Italské kluby nedostaly poslední splátku za vysílací práva

10. května 2020 20:20 - Milán

Držitelé vysílacích práv na italskou fotbalovou ligu neuhradili poslední část platby za aktuální sezonu, která je od března přerušená kvůli pandemii koronaviru. Pozdržení splátky, kterou měly kluby údajně dostat do konce tohoto týdne, potvrdilo několik zdrojů. Oficiálně se ale k informaci nikdo nevyjádřil.

 

Twitter

Serie A se nehraje od 9. března, vedení ligy i italský svaz ale věří, že se sezonu ještě povede bez diváků dokončit. Italská vláda zatím po uvolnění karanténních opatření umožnila klubům individuální trénink, k restartu ligy ale zatím nedala souhlas.

Výše splátky, kterou měli držitelé práv uhradit, činila podle informací médií zhruba 220 milionů eur (šest miliard korun). Tříletá smlouva, jež po příští sezoně vyprší, zaručuje klubům příjem 1,3 miliardy eur (35,5 miliardy korun).

Španělské kluby mohou i po pěti pozitivních testech dál trénovat

Podle dřívějších informací navrhli majitelé vysílacích práv zástupcům ligy několik variant řešení situace včetně odložení či snížení splátky za období, v němž se nehraje. Zástupci klubů to ale zamítli a na středu svolali mimořádnou schůzku.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..