Itálie

Neapol - Juventus 0:0, na penalty 4:2 Neapol pošesté získala Italský pohár

17. června 2020 23:16 - Řím

Fotbalisté Neapole pošesté v historii získali Italský pohár. Ve finále porazili Juventus Turín po penaltovém rozstřelu 4:2. V normální hrací době na římském Stadio Olimpico gól nepadl.

Alberto Lingria, Reuters

Neapol mohl poslat ve 23. minutě do vedení Lorenzo Insigne, ale z přímého kopu trefil tyčku. Dvaačtyřicetiletý brankář Juventusu Gianluigi Buffon pak několika dobrými zákroky podržel turínský tým, který tolik šancí neměl.

Vzhledem k tomu, že se hráči teprve dostávají do tempa po tříměsíční koronavirové pauze a přerušená sezona italské ligy začne až v sobotu, nehrálo se prodloužení a rovnou následovaly penalty.

Kadeřábek asistoval při výhře Hoffenheimu. Dortmund doma selhal

Na straně Juventusu hned v prvních dvou sériích selhali Paulo Dybala a Danilo, zatímco všichni čtyři neapolští exekutoři byli úspěšní. Neapol vyhrála domácí pohár poprvé od roku 2014.

Finále fotbalového Italského poháru v Římě:
Neapol - Juventus 0:0, 4:2 na pen.

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.