Inter Milán - Boloňa 1:2Inter Milán nedal penaltu a dovolil Boloni obrat

Řím

Fotbalisté Interu Milán neudrželi v 30. kole italské ligy vedení a doma podlehli Boloni 1:2. Nevyužili tak sobotního zaváhání druhého Lazia Řím a nadále na něj ztrácejí čtyři body. Ladislav Krejčí strávil celý zápas na lavičce náhradníků hostujícího celku. Čeští fotbalisté Aleš Matějů a Jaromír Zmrhal přispěli v italské lize k prvnímu vítězství Brescie po 14 zápasech. Jejich tým si poradil 2:0 s Veronou.

Kouč Interu Milán Antonio Conte nebyl s výkonem svého týmu proti Boloni spokojený.

Skóre otevřel v prvním poločase Romelu Lukaku, který ve své první sezoně v Serii A zaznamenal jubilejní 20. branku. V tabulce střelců je třetí za Cirem Immobilem z Lazia (29) a Cristianem Ronaldem z Juventusu (25). V 57. minutě dostal červenou kartu boloňský Roberto Soriano a o chvíli později mohl Inter z penalty zvýšit. Lautaro Martínez ji ale neproměnil.

Boloňa v oslabení vyrovnala zásluhou osmnáctiletého Musy Juwary a vzápětí se srovnaly síly na hřišti po druhé žluté kartě Alessandra Bastoniho. Obrat dokonal v 80. minutě z protiútoku Musa Barrow, který se trefil potřetí v řadě.