Itálie

Sassuolo - Juventus 3:3 Jankto se dvěma asistencemi podepsal pod výhru Sampdorie, Juventus opět nevyhrál

15. července 2020 21:30 - Milán

Český záložník Jakub Jankto pomohl v utkání 33. kola italské fotbalové ligy dvěma gólovými asistencemi k vítězství Sampdorie Janov 3:0 nad Cagliari. AC Milán porazil Parmu 3:1 a bodově se dotáhl na šestou příčku, která zajišťuje účast v Evropské lize. Tu drží Neapol, jež ztratila body po remíze 1:1 v Boloni, za kterou nastoupil Ladislav Krejčí. Už tři zápasy čeká na výhru vedoucí Juventus Turín, tentokrát bral jen bod na hřišti Sassuola za remízu 3:3.

Massimo Pinca, Reuters

První gól připravil Jankto po osmi minutách hry, kdy sklepnul přetažený centr hlavou na malé vápno zakončujícímu Manolu Gabbiadinimu. Sampdoria zvýšila na 2:0 před přestávkou díky Federicu Bonazzolimu. Stejný hráč uzavřel skóre po přestávce, když akrobaticky uklidil centr českého reprezentanta k zadní tyči.

Parma se dostala do vedení v 44. minutě zásluhou Jasmina Kurtiče. Obrat AC řídil turecký záložník Hakan Calhanoglu, který nejdříve asistoval u branek Francka Kessiého a Alessia Romagnoliho, závěrečnou trefu utkání pak obstaral sám.

Krejčí nastoupil v lize v základní sestavě poprvé od 24. listopadu loňského roku. Český fotbalista, který byl dlouho zraněný, opustil hřiště za nepříznivého stavu v 65. minutě. Boloňa dokázala vyrovnat deset minut před koncem.

Hvězdný Cristiano Ronaldo z Juventusu sleduje míč.

Jennifer Lorenzini, Reuters

Fotbalisté Juventusu do zápasu na hřišti Sassuola vstoupili skvěle a už po dvanácti minutách vedli po trefách Danila a Higuaína o dvě branky. Domácí ale do přestávky snížili a dvě rychlými góly po pauze dokonce urvali vedení. Stará dáma nakonec vyrovnala na 3:3, což jí stačí k tomu, že má v čele tabulky náskok sedmi bodů na druhou Atalantu Bergamo.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:
AC Milán - Parma 3:1 (55. Kessie, 59. Romagnoli, 77. Calhanoglu - 44. Kurtič)
Boloňa - Neapol 1:1 (80. Barrow - 7. Manolas)
Sampdoria - Cagliari 3:0 (40. a 54. Bonazzoli, 8. Gabbiadini)
AS Řím - Hellas Verona 2:1 (10. Veretout z pen., 45.+4 Džeko - 47. Pessina)
Lecce - Fiorentina 1:3 (88. Šachov - 6. Chiesa, 38. Ghezzal, 40. Cutrone)
Sassuolo - Juventus 3:3 (29. Djuričič, 51. Berardi, 54. Caputo - 5. Danilo, 12. Higuaín, 64. Alex Sandro)
Udine - Lazio Řím 0:0

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.