Itálie

Udinese - Juventus 2:1 Stará dáma ještě slavit nemůže. Fotbalisté z Udine předvedli báječný obrat

23. července 2020 21:30 - Řím
(Aktualizováno: 23. července 2020 23:38)

Fotbalisté Juventusu ještě musejí nechat šampaňské v lednici. V 35. kole italské ligy prohráli nečekaně 1:2 v Udine a nevyužili první šanci získat devátý mistrovský titul za sebou. Lídři tabulky mají nicméně tři kola před koncem stále bezpečný náskok šesti bodů před druhým Bergamem.

Andrea Bressanutti, ČTK/AP

Juventus mohl slavit 36. titul v historii už ve čtvrtek díky tomu, že měl v sezoně s Atalantou lepší vzájemnou bilanci. Favorita poslal do vedení tři minuty před koncem prvního poločasu dalekonosnou přízemní střelou nizozemský stoper Matthijs de Ligt, ale domácí v druhé půli skóre otočili.

V 52. minutě vyrovnal tvrdou hlavičkou Makedonec Ilija Nestorovski a v druhé nastavené minutě zaskočil turínské obránce dravým průnikem reprezentant Pobřeží slonoviny Seko Fofana.

Hvězda Juventusu a celé italské ligy Cristiano Ronaldo v utkání proti Udinese.

Jennifer Lorenzini, Reuters

Juventus má díky náskoku zisk titulu ve svých rukou a s jistotou bude slavit v případě nedělního vítězství nad Sampdorií. Titul mohou svěřenci trenéra Maurizia Sarriho získat už dříve v případě selhání pronásledovatelů Bergama, Interu Milán a Lazia.

Rozčarovaný Paulo Dybala z Juventusu po prohře v Udine.

To udrželo naději na první místo po domácí výhře 2:1 nad Cagliari. Hosté přitom rovněž v poločase vedli, krátce po změně stran ale otočili stav Sergej Milinkovič-Savič a nejlepší ligový střelec Ciro Immobile. Ten má v sezoně na kontě už 31 branek. Římští svěřenci kouče Simoneho Inzaghiho dokázali v červenci na šestý pokus konečně zvítězit, čímž si zajistili start v Lize mistrů.

Udine si připsalo nečekané tři body, jež mohou být klíčové pro udržení klubu v Serii A. Patnáctý tým tabulky má na pásmo sestupu náskok sedmi bodů.

Kanonýr římského Lazia Ciro Immobile.

Riccardo De Luca, ČTK/AP

Italská fotbalová liga - 35. kolo:
Udine - Juventus Turín 2:1 (51. Nestorovski, 90.+2 Fofana - 42. De Ligt)
Lazio Řím - Cagliari 2:1 (47. Milinkovič-Savič, 60. Immobile - 45. Simeone).

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.