Živě

Kapitán Del Piero se po sezoně s Juventusem rozloučí

18. října 2011 16:17 - TURÍN

Kapitán fotbalistů Juventusu Alessandro Del Piero po této sezoně v turínském klubu po 19 letech skončí. Na setkání akcionářů klubu dnes očekávaný krok potvrdil prezident Juventusu Andrea Agnelli.

 

Giorgio Perrottino, Reuters

"Náš kapitán u nás chtěl odehrát ještě tento rok, než odejde," uvedl Agnelli na adresu mistra světa z roku 2006, jenž se v květnu dohodl s klubem na roční smlouvě.

Del Piero oslaví v listopadu 37. narozeniny a zatím není jasné, zda po odchodu z Juventusu bude pokračovat v kariéře, nebo skončí s fotbalem úplně. Už dříve se slavný útočník nechal slyšet, že by v žádném případě nehrál za jiný italský tým.

Do Juventusu přišel v roce 1993 z druholigové Padovy a zůstal mu věrný i poté, co klub před pěti lety spadl ze Serie A kvůli korupci. S týmem získal všechny dostupné cenné trofeje a drží řadu klubových rekordů. V této sezoně odehrál zatím pět zápasů, v nich neskóroval.

ČTK

Časová osa: Itálie

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..