V Itálii testovali novinku. Vrátí se s ní fanoušci na stadiony?

1. března 2021 12:47 - Praha

Italský fotbalový klub Udinese Calcio se rozhodl zapojit do testování nového zařízení ke sledování dodržování pravidel souvisejících s nemocí covid-19, aby mohly být v budoucnu sportovní stadiony bezpečné pro diváky.

Reuters

První test zařízení RE-START, navrženého skupinou Be Shaping The Future Group, byl proveden při utkání Udinese - Fiorentina v Dacia areně. Více než 300 lidí zapojených do testu bylo vybaveno zařízením, které dokáže signalizovat, kdy dojde k porušení nastavených pravidel, a také umožňuje sledování kontaktů uvnitř stadionu.

„Implementace nové technologie je součástí DNA Udinese. Máme dlouholetou tradici při zavádění revolučních zkoušek, jako je technologie brankové čáry, která vedla k systému VAR. Cílem je co nejdříve znovuotevřít stadiony a dodržet plnou bezpečnost pro fanoušky," citovaly klubové stránky viceprezidenta klubu Stefana Campoccia. Nyní se testování vyhodnocuje.

Běsnění slávistického kouče po mizerném poločase. Trpišovský prokopl dveře kabiny!

Itálie stále bojuje proti druhé vlně pandemie koronaviru, přičemž omezení shromažďování jsou stále platná a zápasy se hrají za zavřenými dveřmi. Itálie v sobotu hlásila 280 úmrtí souvisejících s touto celosvětovou pandemií.

Itálie dosud zaznamenala téměř 100 tisíc úmrtí souvisejících s nemocí covid-19.

lik, Sport.cz

Časová osa: Itálie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..