Živě

Legendární Buffon založil akademii pro fotbalové brankáře

27. dubna 2021 12:03

Legendární brankář Gianluigi Buffon založil akademii pro gólmanské naděje. Ve škole talentů se budou mladí fotbalisté připravovat prostřednictvím takzvané Buffonovy metody, kterou třiačtyřicetiletý veterán Juventusu Turín sám vyvinul.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na projektu pro chlapce a dívky ve věku od osmi do 16 let se budou podílet přední italští trenéři brankářů. V polovině června by měl, pokud to situace s pandemií koronaviru umožní, odstartovat ve středisku Marina di Pietrasanta v Toskánsku a v Buffonově přítomnosti specializovaný kemp (Buffon Summer Camp).

"Akademie vznikla s cílem nabídnout vysoce specializovanou přípravu se zaměřením na zlepšení technických dovedností pro ty, kdo sní o fotbalové budoucnosti," uvedl Buffon v prohlášení.

Buffon kvůli rouhání přijde o turínské derby

Budoucím nadějím nabízí kompletní balíček s osobním tréninkovým programem vytvořeným speciálně pro každého jednotlivého brankáře.

"Vždycky jsem věřil ve význam tréninku a zvlášť v této složité době," konstatoval Buffon, mistr světa z roku 2006 a jeden z nejlepších brankářů fotbalové historie.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..