Italští fotbalisté absolvovali před ME první očkování proti koronaviru

4. května 2021 00:06 - Milán

Italská fotbalová reprezentace začala s očkováním svých hráčů proti koronaviru před blížícím se mistrovstvím Evropy. První dávku vakcíny dostalo v Římě a Milánu 28 reprezentantů. Chyběli fotbalisté působící v zahraničí a hráči AS Řím, které čeká ve čtvrtek odveta semifinále Evropské ligy proti Manchesteru United.

 

Baz Ratner, Reuters

Samotná Itálie oproti původnímu plánu očkování zaostává, první dávku vakcíny obdrželo 20,9 milionu lidí a plně očkováno je 6,3 milionu obyvatel. Vládní představitelé uvedli, že vakcína bude přísně rozdělována podle věkových skupin, od starších počínaje. Reprezentace však dostala kvůli účasti na Euru výjimku. Podle italských médií šlo o vakcínu Moderna.

"Jsme rádi a hrdí, že jsme to absolvovali. Je důležité nechat se očkovat a věříme, že se i všichni ostatní brzy dočkají," uvedl útočník Lazia Řím Ciro Immobile.

Reprezentační trenér Roberto Mancini připravil širší seznam hráčů, díky čemuž by měli být očkováni všichni členové týmu, mezi nimiž se bude rozhodovat o finální nominaci. Itálie vstoupí do šampionátu 11. června zápasem proti Turecku.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..