Fotbalista Thorsby bude v Sampdorii mít číslo 2, aby upozornil na změny klimatu

13. srpna 2021 09:49

Norský fotbalista Morten Thorsby se rozhodl od nové sezony v Sampdorii Janov nosit na dresu číslo 2, aby upozornil na klimatické změny. V rámci pařížské dohody v roce 2015 se téměř dvě stě zemí zavázalo, že udrží nárůst globální průměrné teploty výrazně pod hranicí dvou stupňů Celsia oproti hodnotám před průmyslovou revolucí.

 

Profimedia.cz

"Chci bojovat za to, co je důležité," uvedl pětadvacetiletý Thorsby, jenž v minulé sezoně nosil číslo 18.

"Chtěl jsem být lepší než všichni ostatní, na druhou stranu mi jedna moje část říkala: 'Co to děláš?' My tu máme obrovskou ekologickou krizi a já hraju fotbal. To přece nedává smysl," řekl norský reprezentační záložník v podcastu.

Většina španělských klubů schválila dohodu s fondem, proti níž jsou Real a Barca

"Mluvil jsem o tom s rodiči a došli jsme k názoru, že bych měl využít svůj život k boji za klíčové věci. A nejlépe to dokážu tak, že budu co nejlepší fotbalista a budu o těchto důležitých záležitostech hovořit," uvedl Thorsby, jenž se ochraně životního prostředí věnuje dlouhodobě.

Založil nadaci "We Play Green", která podporuje ekologické projekty fotbalové komunity.

ČTK

Časová osa: Serie A 2021/22

Filtr článků - Itálie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..