Fotbalisté AS Řím budou hrát v dresech na podporu lidí v Afghánistánu

11. září 2021 11:05 - Řím

Fotbalisté AS Řím nastoupí k nedělnímu zápasu italské ligy proti Sassuolu ve speciálních dresech, kterými podpoří lidi z Afghánistánu. Ohrané dresy následně dají do dražby na pomoc uprchlíkům.

 

Twitter

Dresy budou mít na rukávu logo Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). Celý výtěžek z následné aukce půjde na pomoc afghánským lidem.

Klub v prohlášení připomněl, že letošní humanitární krize v Afghánistánu, kde v srpnu převzalo moc radikální islamistické hnutí Tálibán, připravila o domovy přes půl milionu lidí. "Jen letos jsme poskytli základní prostředky k přežití více než 240 tisícům lidí. Ale potřeba těchto prostředků stoupá každou hodinou a fondy, které máme k dispozici, jsou žalostně nedostatečné. Takže i malý příspěvek může být hodně důležitý," uvedla zástupkyně UNHCR pro Itálii Chiara Cardolettiová.

ČTK

Časová osa: Serie A 2021/22

Filtr článků - Itálie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..