Neuvěřitelná bilance, na kterou nemá ani Ronaldo s Messim dohromady! Úspěchy tohoto mladíka vás ohromí

7. října 2021 08:45 - Milán/Praha

Ano, samozřejmě že se úspěchy třináctiletého útočníka AC Milán Francesca Camardy musí brát s velkou rezervou, přesto je jeho bilance rekordní a obdivuhodná. V 87 zápasech za různé mládežnické kluby totiž vstřelil neuvěřitelných 483 branek! Přenese si svou formu i do dalších let?

 

@acmilandata, Twitter

Je jasné, že úroveň soupeřů, proti kterým se Camarda prosadil, se bude značně lišit a že nehrál proti žádným fotbalovým esům, často třeba ani jeho protivníci nehráli v plném počtu, ale přesto se nemůže jeho rekord z čistě statistického hlediska ignorovat.

Na konci minulého roku se například jen o tři roky starší útočník Borussie Dortmund Youssoufa Moukoko stal nejmladším střelcem v historii německé Bundesligy. Není vyloučeno, že něco podobného se může stát jeho italskému kolegovi.

Na výjimečnost mladíka upozornil slavný fotbalový skaut Sciabolata Morbida, který zmínil jeho působivé statistiky. Morbida si uvědomuje, že kvalita soupeřů, proti kterým Camarda hrál, nebyla bůhví jaká. „Ale nevím, kolik chlapců v jeho věku dalo dohromady takto působivá čísla," řekl.

Camarda se stal hvězdou letošního národního šampionátu hráčů do 15 let, přestože hrál proti chlapcům o mnoho vyspělejším. Nechme se překvapit, zda o něm uslyšíme i v budoucnu. Našlápnuto na slušnou kariéru ovšem určitě má.

bp, Sport.cz

Časová osa: Serie A 2021/22

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..