Rubriky:

Itálie

Trenér Juventusu Conte téměř čtyři hodiny vypovídal o korupci

14. července 2012 11:47 - Řím

Trenér fotbalistů Juventusu Antonio Conte v pátek vypovídal kvůli podezření ze zapletení do skandálu s ovlivňováním zápasů. Dvaačtyřicetiletý kouč před vyšetřovací komisí italského svazu strávil tři hodiny a čtyřicet minut.

"Mám radost, protože konečně přišel den, kdy jsem mohl v klidu přednést pravdivou verzi," citovala agentura Reuters Conteho, jenž vinu popírá. "Teď se můžu v klidu vrátit k tomu, co umím nejlépe - trénování," řekl kouč, který se s Juventusem chystá na obhajobu titulu.

Conteho obvinil záložník Filippo Carobbio, kterého trenér v předminulé sezoně vedl v Sieně. Podle fotbalisty, jenž po zatčení za ovlivňování výsledků kvůli sázkám začal spolupracovat s policií, kouč věděl minimálně o zmanipulovaném zápase mezi Sienou a Novarou v dubnu 2011.

Rozsáhlý sázkařský skandál odhalila policie loni a celkem bylo kvůli podezření z ovlivňování výsledků zadrženo přes 40 lidí. Problémy s korupcí měl italský fotbal už v roce 2006 a Juventus tehdy přišel o dva tituly a byl za trest poslán do druhé ligy.

V aktuální aféře nazvané vyšetřovateli "Poslední sázka" jsou podezřelí například současní italští reprezentanti Domenico Criscito z Petrohradu s Leonardem Bonuccim z Juventusu, bývalí hráči národního týmu Guiseppe Signori, Stefano Mauri s Cristianem Donim a obránce Bergama Andrea Masiello, který se přiznal, že v sezoně 2010/2011 si dal úmyslně vlastní gól, aby jeho tým prohrál s Bari 0:2.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..