Udine - AS Řím 0:1AS Řím vyhrál i rekordní devátý zápas italské ligy. Tři body mají i Juventus s Neapolí

Fotbalisté AS Řím zdolali 1:0 Udine a jako první tým v historii odstartovali italskou ligu devíti vítězstvími za sebou. Tabulku vedou o pět bodů před Neapolí a Juventusem. Nejbližší pronásledovatelé své duely devátého kola také zvládli, shodně zvítězili 2:0 nad FC Turín, respektive FC Janov.

Argentinec Carlos Tévez zařídil výhru Juventusu nad Janovem.

AS Řím před týdnem vyrovnal nejúspěšnější start Juventusu, který získal plný počet bodů v osmi úvodních duelech ročníků 1930/31 a 1985/86. Turínskému týmu se poté podařilo vyhrát devětkrát v úvodu sezóny 2005/06, kdy však po korupční kauze "calciopoli" zpětně přišel o mistrovský titul.

Hráči římského celku dlouho čekali na gól a v 66. minutě navíc přišli po druhé žluté kartě o vyloučeného obránce Maicona. Osm minut před koncem se ale na hranici pokutového území dostal ke střele střídající americký záložník Michael Bradley a dal jedinou branku zápasu.

O výhře Neapole rozhodl dvěma penaltami útočník Gonzalo Higuaín. Nejprve ve 14. minutě potrestal nekompromisní ranou pod břevno faul Nicoly Belloma na Driese Mertense, v 32. minutě zase ruku Kamila Glika střelou po zemi k tyči.

Juventus zůstává za Neapolí jen o skóre díky dnešní výhře 2:0 nad FC Janov. Do vedení mu pomohl pokutový kop, který proměnil Arturo Vidal, druhý gól přidal ještě v první půli po vydařené kličce v pokutovém území útočník Carlos Tévez.

Nepříjemnou porážku v Parmě si připsal AC Milán. Favorit sice bleskovými góly Alessandra Matriho a Matíase Silvestreho mezi 61. a 63. minutou smazal vedení soupeře 2:0, v nastavení nicméně však jeho obranu podruhé překonal Marco Parolo a rozhodl o výhře domácích 3:2.

Italská fotbalová liga - 9. kolo:
Neapol - FC Turín 2:0 (14. a 32. obě z pen. Higuaín)
Boloňa - Livorno 1:0 (3. Crespo)
Catania - Sassuolo 0:0
Chievo - Fiorentina 1:2 (13. Cesar - 45. a 64. Cuadrado)
Juventus Turín - FC Janov 2:0 (23. Vidal z pen., 36. Tévez)
Parma - AC Milán 3:2 (11. a 90.+4 Parolo, 45.+1 Cassano - 61. Matri, 63. Silvestre)
Udine - AS Řím 0:1 (82. Bradley)
Lazio Řím - Cagliari 2:0 (52. Klose, 55. Candreva z pen.)