Fiorentina - Juventus 2:1Juventus podlehl Fiorentině a vede italskou ligu už jen o bod

Řím

Fotbalisté Juventusu ve 20. kole italské ligy prohráli na hřišti Fiorentiny 1:2 a tabulku vedou už jen o bod před AS Řím, který porazil Udine 1:0. Úřadující mistři z Turína však mají jeden zápas k dobru.

Fotbalisté Fiorentiny slaví gól do sítě Juventusu.

Brankáře Buffona ve Florencii poprvé překonal v 37. minutě Kalinič, krátce po změně stran zvýšil Badelj. Na jeho trefu v 58. minutě odpověděl nejlepší střelec Juventusu Higuaín, víc už ale obhájci titulu nestihli a utrpěli čtvrtou ligovou porážku v tomto ročníku.

AS Řím poslal do vedení ve 12. minutě Radja Nainggolan. Pojistku o chvíli později mohl přidat z penalty Edin Džeko, ale bývalý útočník Teplic poslal míč vysoko nad břevno. Za Udine odehrál úvodních 52 minut záložník Jakub Jankto.

Další Čech Patrik Schick absolvoval celé utkání v útoku Sampdorie při domácí bezbrankové remíze s Empoli. Hosté v prvním poločase neproměnili pokutový kop. Janovské mužstvo čeká na vítězství už pět kol a je třinácté.

Třetí místo udržela Neapol, která na svém stadionu porazila posledního nováčka Pescaru 3:1. O domácí branky se po změně stran postarali Lorenzo Tonelli, Marek Hamšík a Dries Mertens. Hostující Gianluca Caprari v nastavení už pouze snížil z penalty.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:
Cagliari - FC Janov 4:1 (40. a 60. Borriello, 44. Joao Pedro, 64. Farias z pen. - 28. Simeone),
Lazio Řím - Bergamo 2:1 (45.+1 Milinkovič-Savič, 68. Immobile z pen. - 21. Petagna),
Neapol - Pescara 3:1 (47. Tonelli, 49. Hamšík, 85. Mertens - 90.+4 Caprari z pen.),
Sampdoria Janov - Empoli 0:0,
Sassuolo - Palermo 4:1 (15. a 66. Matri, 24. Ragusa, 83. Politano - 9. Quaison),
Udine - AS Řím 0:1 (12. Nainggolan),
Fiorentina - Juventus Turín 2:1 (37. Kalinič, 54. Badelj - 58. Higuaín).