Rubriky:

Itálie

Přestup Schicka do Juventusu se nekoná! Klub couvl

18. července 2017 19:42 - Turín
(Aktualizováno: 18. července 2017 20:44)

Patrik Schick do Juventusu nepřestoupí. Italský velkoklub odstoupil od záměru vykoupit českého útočníka ze Sampdorie Janov. Po úterní schůzce o tom informovala Sky Italia. Oba kluby to na svých webových stránkách potvrdily.

 

Petr Sznapka, ČTK

"Sampdoria a Juventus oznamují, že po vzájemné dohodě bylo rozhodnuto, že nebude dotažen přestup Patrika Schicka," stojí na webových stránkách v prohlášení obou klubů.

Jednadvacetiletý útočník měl po vydařené premiérové sezóně v Itálii řadu nabídek, ale nakonec se rozhodl pro Juventus, který byl připraven výstupní klauzuli navýšit na 30,5 miliónu eur (zhruba 797 miliónů korun) a udělat z něj druhého nejdražšího českého fotbalistu v historii. Už 22. června byl Schick na zdravotní prohlídce a přestup měl být dotažen po jeho návratu z mistrovství Evropy do 21 let. K tomu však už nedošlo.

Podle Juventusu totiž zdravotní prohlídka odhalila problémy se srdcem, které sice nebyly vážné, ale Schick by potřeboval přes měsíc klid. Proto podle italských médií chtěl Juventus dohodu změnit na hostování s pevnou opcí v případě, že Schick bude schopen odehrát určitý počet zápasů.

To však prezident Sampdorie Massimo Ferrero odmítl s tím, že Schick je zcela zdravý. A že ho prodá jinam, pokud o něj nemá Juventus zájem. Dnes se sešel s vedením turínského velkoklubu a podle dostupných informací se kluby nedohodly a přestup ztroskotal.

Schick tak bude muset řešit, zda bude pokračovat v Sampdorii, nebo přijme některou z jiných možností na přestup. Spekuluje se o nabídkách z Paris St. Germain, Interu Milán či AS Řím. Římané se však dnes měli domluvit na příchodu jiného útočníka Grégoirea Defrela ze Sassuola.

ČTK, Sport.cz

Za který klub bude podle vás Patrik Schick hrát?

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..