Rubriky:

Itálie

Šéf italského fotbalu týden po vypadnutí v baráži o MS rezignoval

20. listopadu 2017 13:18 - Řím

Neúspěšný boj italské fotbalové reprezentace o postup na světový šampionát v příštím roce do Ruska připravil vedle trenéra Giana Piera Ventury o místo i šéfa národní federace. Prezident italského fotbalu Carlo Tavecchio týden po vypadnutí v baráži o mistrovství se Švédskem neustál tlak na svou pozici a rezignoval. Podle agentury ANSA to uvedl šéf komise rozhodčích Marcello Nicchi.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Tavecchio byl od minulého pondělí a nečekaného kolapsu reprezentace pod velkým tlakem, k odchodu z funkce ho vyzval například šéf italského olympijského výboru Giovanni Malago. Národní federace v minulém týdnu Tavecchia podržela, přesto čtyřiasedmdesátiletý funkcionář nakonec rezignoval.

Italská reprezentace prožívá jednu z nejhorších krizí v historii. Na světovém šampionátu bude chybět teprve podruhé a poprvé od roku 1958. Dva dny po barážové blamáži se Švédskem, s nímž Squadra azzurra vypadla po prohře 0:1 venku a remíze 0:0 doma, skončil u týmu trenér Ventura. Jeho nástupce zatím není znám.

ČTK

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..