Slavia překonala penaltový rekord Baníku. V Plzni může vyrovnat i Slovan

Vítězný gól vstřelili z pokutového kopu. Fotbalisté pražské Slavie tak začali ligové jaro tam, kde skončili podzim. Sešívaní kopali proti Teplicím (2:0) penaltu již v šestém kole v řadě, což je rekord samostatné české ligy. Jak spočítal server csfotbal.cs, červenobílí trumfli dosavadní maximum Baníku, pět penalt v řadě z roku 1998. Ve šlágru v Plzni pak mohou vyrovnat i rekord z federálních časů. Sedm penalt Slovanu Bratislava z roku 1991.

Slávistický Panenka Tomáš Souček. Proměněnou penaltu věnoval dceřiVideo: Sport.cz

Hodně se na první jarní výhru natrápili. Až v 83. minutě si nečekaně vzal míč Souček a dloubáčkem á la Panenka se blýskl. Penalta byla jasná, Jeřábek stáhl Škodu za dres, což uznal trenér i hráči Teplic.

Součkův dloubák byl nejen vítězný, ale také rekordní.

„Já už se na penalty z pověrčivosti nedívám. Když jsem se koukal, tak jsme čtyři z pěti nedali. Když jsem se nedíval, tak jsme všechny proměnili," usmívá se trenér Jindřich Trpišovský.

Sešívaní teď drží český rekord v sérii penalt v řadě. A jdou po dalším maximu. Slavia už v sezoně kopala celkem jedenáct penalt. Současným tempem by měla hravě překonat rekord Sparty, která jich v ročníku 1994/95 zahrávala dvanáct.

Rekordní penaltová série české ligy
20. kolo Slavia - Teplice 2:0
Po faulu na Škodu vstřelil Souček v 83. minutě vítězný gól.
19. kolo Jablonec - Slavia 0:2
Po Holešově ruce proměnil Škoda a v 18. minutě otevřel skóre.
18. kolo Slavia - Mladá Boleslav 3:2
Po faulu na Deliho vstřelil úvodní gól zápasu ve 20. minutě Škoda.
17. kolo Opava - Slavia 2:3
Po zákroku na Stocha mohl sám faulovaný v 90. minutě pojistit tři body, ale neproměnil.
16. kolo Karviná - Slavia 1:3
Po faulu na Hušbauera proměnil Stoch a ve 33. minutě zajistil vedení 2:1.
15. kolo Slavia - Zlín 3:1
Rukou zahrál Matejov a Stoch ve 47. minutě dal třetí gól sešívaných.

Výhodu jedenácti penalt měla Plzeň v sezonách 2014/15 a 2015/16. Sešívaní se na úroveň Viktorie dostali již po dvaceti kolech.

Naopak nejvíce pokutových kopů, osm, bylo v probíhající sezoně nařízeno proti Slovácku. Žádnou penaltu nekopaly Teplice, ani jedna nebyla nařízena proti Baníku.