Rubriky:

1. liga

Liberec před bitvou o bronz deptá hrozba výprodeje. Snad nezůstanu sám, děsí se trenér

13. května 2016 08:36 - Liberec

Spekulace o dalším letním výprodeji deptají atmosféru v šatně libereckých fotbalistů před posledním utkáním sezóny. Severočeši v sobotu nastoupí v utkání 30. kola nejvyšší soutěže na hřišti v Mladé Boleslavi k bitvě o bronzovou pozici, která zajišťuje bez ohledu na výsledek následného finále domácího poháru lepší pozici v Evropské lize.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tým trenéra Jindřicha Trpišovského prošel drastickou očistou už během minulé letní sezóny, přesto šokoval skvělým podzimem na ligové scéně i v Evropské lize, kde do posledního zápasu ve skupině usiloval o postup do jarní fáze. Následně v zimě ztratili Severočeši další opory, přesto už mají jistotu dalšího startu v evropských pohárech.

K jistotě by ještě rádi přidali bronzové medaile, které navíc garantují start až v 3. předkole Evropské ligy. Případné čtvrté místo totiž může v situaci, kdy domácí pohár ovládne Jablonec, znamenat začátek evropského putování o čtrnáct dnů dříve. Šatnu Severočechů však před klíčovou bitvou deptají zvěsti o další radikální obměně.

„Nechci o tom mluvit. Rozhazuje nás to," kabonil se Jindřich Trpišovský po výhře v 29. kole nejvyšší soutěže nad Zlínem 4:3. Góly vítězů obstarali Hovorka s Pulkrabem, přičemž druhý z nich patří do skupiny borců, kteří nepatří Liberci, a jejich pokračování pod Ještědem je nejasné.

„Pořád se řeší, kdo kam odejde. Kluci jsou neklidní. Takhle neklidní nebyli ani při zápasech Evropské ligy proti silným protivníkům," připustil Trpišovský, že jindy osvědčené opory mnohdy kupí chybu na chybu.

Bakoš se vrátí do Plzně

Naposledy těsně před bitvou se Zlínem prosáklo, že Bakoš po nenaplněném přání prodloužit kontrakt v Liberci poputuje zpět do Plzně, odkud před rokem a půl pod Ještěd přišel. Marně Trpišovský doufal, že jde jen o fámu. „Má to strašně negativní vliv na mužstvo," naříkal nad nekončícími spekulacemi liberecký trenér.

Do Plzně míří Vůch (konec hostování) a Bakoš, Západočeši mají navíc eminentní zájem o obránce Sýkoru. Hostování ze Sparty vypršelo trojici Koubek, Shala a Pulkrab, do CSKA Moskva se vrátí Jefremov, do Verony poputuje Rabušic, hodně žhavé přestupové laso ze Slavie sviští kolem Coufala, zástup zájemců si dělá zálusk i na kapitána Pokorného.

„Doufám, že na začátku letní přípravy tady nebudu sám," usmál se hořce Trpišovský s vidinou sobotní bitvy v Mladé Boleslavi. Každopádně pokud v ní Severočeši získají alespoň bod, budou mít jistotu, že na přípravu kádru bude o čtrnáct dnů delší doba.

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..