Rubriky:

Fortuna liga

Peltovi se to nakonec podařilo! Sehnal sponzora pro ligu, ta začne pod novým názvem

28. července 2016 10:20 - Praha
(Aktualizováno: 28. července 2016 11:39)

Jen několik desítek hodin před startem nového ročníku fotbalové ligy sehnal asociační šéf Miroslav Pelta titulárního partnera. Nebude z Číny, jak se celé léto spekulovalo, ale z tuzemska - novým sponzorem se na příští dva roky stal vyhledávač ePojisteni.cz. Ten nahradí v názvu loterijní společnost Synot.

 

Michal Doležal, ČTK

"Detailní informace kolem financí nezveřejňujeme. Je to však v intencích dřívějších kontraktů," řekl na tiskové konferenci předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda. Společnost Synot údajně dávala ročně do ligy 60 miliónů korun.

ePojisteni.cz je třetí firmou, jejíž jméno liga nese. Od roku 1997 do roku 2014 byl titulárním partnerem pivovar Gambrinus, poslední dvě sezóny pak společnost Synot, která se rozhodla spolupráci předčasně ukončit kvůli vyššímu zdanění hazardu.

Ještě na začátku června předseda FAČR Miroslav Pelta řekl, že to vypadá, že sponzorem ligy bude čínská firma. "Jednání s čínským partnerem pokračují, ale tady byla konkrétní a lukrativní nabídka. My jsme cítili, že ePojisteni.cz je ta správná a transparentní firma, kterou nebude nikdo zpochybňovat," řekl Pelta.

Pelta je nakonec rád, že sehnal českou společnost

"Je to ryze česká společnost. Největší prodejce povinného ručení. Takže je to silná firma, která navíc ještě roste. Jak říká můj syn, když to má na začátku e, tak je to internet a to je dobré. Věřím, že jsme získali firmu, která pomůže zvýšit důvěryhodnost ligy. Cítím, že mají chuť se na rozvoji českého fotbalu podílet," dodal Pelta.

Společnost ePojisteni.cz patří do holdingu NetBrokers stejně jako servery Uspory.cz, Tarifomat.cz, Cenyenergie.cz, eSpoluprace.cz či Slevin.cz. Jde o největšího poskytovatele online pojištění.

Ke vstupu do fotbalu ho přesvědčilo osamostatnění profesionálních soutěží od FAČR. "První aktivita byla z naší strany. Rosteme, jsme stále více vidět, ale řešili jsme, jak to ještě více posunout. Základna fotbalu je pro nás velmi zajímavá a samostatnost ligy byla pro nás impulzem. Přišlo nám, že je to správný čas na to nabídnout pomoc jako subjekt, který si zakládá na transparentnosti a který nemá vazby na velké firmy," vysvětlil ředitel společnosti Dušan Šenkypl.

ePojisteni.cz se však chce soustředit i na podporu mládežnického fotbalu a je připraveno nabízet své služby i samotným fotbalistům, aby nepřepláceli pojistky.

Fotbalová liga startuje už s novým názvem v pátek od 18:00 na pražské Julisce, kde Dukla hostí Teplice.

jis, ČTK, Sport.cz

Co říkáte na nový název nejvyšší fotbalové soutěže ePojisteni.cz liga?

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..