Rubriky:

1. liga

Jablonecká rarita: Za dvacet ligových kol odkopal Zelený jednadvacet zápasů

15. března 2017 20:19 - Jablonec

Aktuálně nejvytíženějším fotbalistou v probíhajícím ročníku první ligy je nesporně Jaroslav Zelený. Na podzim odehrál všech šestnáct zápasů za MFK Karviná a na jaře nechyběl ani minutu v dresu Jablonce během jeho pěti utkání včetně úterní dohrávky 16. kola s Hradcem Králové. Paradoxně tak podle statistik má na svém kontě jedenadvacet duelů, byť v soutěži je odehráno dvacet kol. Fotbalové řády to umožňují. „V Jablonci jsem si rychle zvykl," svěřil se Zelený v rozhovoru.

 

Petr Hloušek, Právo

Jak hodnotíte svoje podzimní působení v Karviné?

Myslím, že nám hodně pomohla neokoukanost nováčka v lize. Hráli jsme slušný fotbal, tým přezimoval na relativně klidném místě a tím si vytvořil solidní základ pro jarní boje. Mužstvo dál sleduji a klukům se vede dobře i na jaře.

Co vaše střelecká bilance v nynějším prvoligovém ročníku?

Za Karvinou jsem dal jeden gól. V Jablonci na něj čekám, ale věřím, že to brzy přijde.

Podle toho, že nastupujete pravidelně i za Jablonec, je patrné, že přechod mezi kluby v rámci ligy vám nečinil potíže.

Jablonecké kluky jsem znal. Ne tedy osobně, ale potkávali jsme se na hřišti v roli soupeřů. Vzali mě mezi sebe, aklimatizace těžká nebyla. Rychle jsem si zvykl i po fotbalové stránce.

Jaký post v sestavě vám nejvíc vyhovuje?

Lépe se cítím na místě levého obránce, kde může nastupovat i Matěj Hanousek. Oba ale zastaneme i post levého záložníka, takže je mi v podstatě jedno, jestli jsem na kraji obrany nebo středové řady.

Jste odchovancem Hradce Králové. Jsou pro vás zápasy s tímto celkem něčím specifické?

Když jsem nastoupil za Karvinou poprvé proti Hradci, bylo to zvláštní. Teď v jabloneckém dresu jsem to už tolik nevnímal.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..