Rubriky:

1. liga

Fanoušek Teplic zlomil ve Zlíně městskému policistovi dvě žebra

18. dubna 2017 09:56 - Zlín
(Aktualizováno: 18. dubna 2017 14:03)

Fanoušek Teplic zlomil ve Zlíně po sobotním utkání 24. kola první fotbalové ligy městskému policistovi dvě žebra. Strážníka převezla záchranná služba do nemocnice, útočník skončil na policii, která ho obvinila z násilí proti úřední osobě. Muži hrozí až šest let vězení. ČTK to řekli zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík a zlínská policejní mluvčí Lucie Javoříková. Teplice ve Zlíně vyhrály 2:0.

 

Dalibor Glück, ČTK

Utkání policie nepokládala za rizikové, na pořádek tak v okolí stadiónu dohlíželo jen několik hlídek složených ze strážníků a státních policistů. Po zápase se ale asi 15 příznivců Teplic při přesunu ke svým vozidlům dostalo do konfliktu se skupinkou fandů domácího klubu.

Dvě dvojčlenné hlídky strážníků a policistů se snažily zabránit hrozící rvačce. "Svůj agresivní útok tak nakonec příznivci hostí zaměřili právě na muže zákona, přičemž jeden ze strážníků byl napaden kopem do oblasti hrudníku. V okamžiku, kdy se mu podařilo nohu útočníka vykrýt, byl zasažen jiným kopem do odkryté části trupu," popsal Janík.

Útočníka se následně podařilo zpacifikovat druhému strážníkovi a policistovi. "Teprve za pomoci dalších hlídek městské i republikové policie se pak v místě incidentu podařilo obnovit veřejný pořádek," uzavřel Janík.

Podle Javoříkové strážníka zranil třiadvacetiletý fanoušek z Teplic, který nadýchal přes dvě promile alkoholu. Soud podle mluvčí zakázal mladíkovi vstup na fotbalová utkání. Muž byl navíc již před dvěma lety podmíněně odsouzen za výtržnictví. Policie zadržela i osmadvacetiletého fanouška Zlína, kterého podezírá rovněž z výtržnictví. Hrozí mu až dva roky vězení. Muž také nadýchal přes dvě promile alkoholu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..