Rubriky:

1. liga

Hašek vyrukuje proti Spartě bez Haška. A kvůli permanentkám ji musí porazit

27. července 2017 19:12 - Praha

Svých pět mistrovských titulů získal se Spartou, v níž také začal trenérskou kariéru. Teď bude právě Martin Hašek s fotbalisty Bohemky první ligovou překážkou bombasticky posíleného týmu kouče Stramaccioniho. Klokani nedávno z Letné na trvalý přestup získali trenérova syna Martina, mladý záložník ovšem proti svému mateřskému klubu nastoupit nesmí. Sparta si to vymínila ve smlouvě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Klokani v nedělní ligové premiéře určitě nebudou kompletní. Trojlístek Budinský, Reiter a Hašek junior nesmí na Letné nastoupit. Zatímco první dva v Ďolíčku ze Sparty hostují, mladý Hašek už je hráčem Bohemians Praha 1905. V čem je tedy zádrhel?

„Sparta nám nabídla přestupní smlouvu, podle níž Martin nesmí v prvním vzájemném zápase proti ní nastoupit. Ber, nebo neber. A my to vzali..." vysvětluje sportovní ředitel Miroslav Držmíšek.

Exsparťanský kouč klokanů si nicméně nenechá nedělní svátek pokazit.

„Na utkání se Spartou se těší všichni trenéři. Teď je navíc extrémně posílená za extrémní peníze a všichni jsou zvědaví, jak začne. Derby bude mít velkou sledovanost. Pro nás je ctí, že budeme jeho aktérem. Je to výzva, protože případný úspěch by měl asi ještě větší váhu," usmívá se Martin Hašek senior.

Potřebují navnadit další permanentkáře

Úspěch na Letné by se Bohemce hodil také z čistě obchodního hlediska. Klokani zatím v Ďolíčku prodali asi 1700 celosezónních permanentek a proti loňsku jsou již v plusu o 350 tisíc korun. A protože doma začínají až ve 2. kole s Karvinou, doufají, že si ještě polepší.

„Dostal jsem prostě za úkol zvítězit na Spartě, aby byla vlna permanentkářů ještě větší. Já ale stejně ještě nikdy neřekl hráčům, že jdeme získat jen bod," uculuje se Hašek.

V minulé sezóně se Bohemians zachránili až v předposledním kole domácím duelem právě s Karvinou. Logicky tedy sní o klidnější sezóně.

„Mohu prozradit jeden z bodů mojí smlouvy. Mám vypsaný bonus za umístění v první polovině tabulky, tedy do osmé příčky. Pro mě je to přání a postupný cíl. Nebude však jednoduché ho naplnit," uvědomuje si Martin Hašek.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..