Rubriky:

Fortuna liga

Vácha prý ve Spartě končí, o Kadlece je zájem v Nizozemsku

29. srpna 2017 14:45 - Praha
(Aktualizováno: 29. srpna 2017 18:35)

Reprezentační gólman Tomáš Koubek patří od pondělí francouzskému Rennes. Fotbalová Sparta tak přišla o brankářskou jedničku a musí během pauzy stanovit novou. V kádru má Martina Dúbravku, Davida Bičíka a mladého Vojtěcha Vorla. V zákulisí se ovšem spekuluje rovnou o gólmanské trojsměně, která by měla proběhnout v trojúhelníku Letná - Liberec - Slovácko. Poslední novinkou pak má být odchod zkušeného záložníka Lukáše Váchy či útočníků Václava Kadlece a Marca Janka.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Fanoušci Sparty dávají již delší čas nepokrytě najevo, že by si mezi tyčemi znovu přáli starého dobrého Davida Bičíka.

Hledání Koubkova nástupce by ovšem mohlo mít nečekané řešení. Podle deníku Sport si Letenští hodlají pořídit Ondřeje Koláře z Liberce a Milana Heču ze Slovácka. Bičík by pak zamířil do Liberce, kde před lety vychytal titul, a Kolář by se obratem přesunul na hostování do Slovácka. Sparta by tedy počítala s dvojicí Dúbravka, Heča.

Deník pak přišel také s novinkou, že na Letné končí zkušený záložník Lukáš Vácha. Italský kouč Andrea Stramaccioni mu prý oznámil, že s ním již nepočítá a nepřeje si, aby se nadále připravoval s týmem.

Vácha se během letní přípravy zranil a poprvé nastoupil až v sobotním prohraném duelu v Brně.

Na odchodu je pak také Václav Kadlec, jehož italský kouč přestal brát k zápasům. Útočníkovi se rýsuje hostování s opcí v Nizozemsku, ve hře jsou Tilburg a Feyenoord Rotterdam. V nemilosti je i další útočník Marc Janko, jedna z letních posil.

Sparta zatím žádné chystané změny v kádru nekomentuje.

Slovan má svou jedničku

Ani Liberec informaci nepotvrdil. „Jen se divím... Protože pokud někdo něco takového chystá, já o tom nic nevím. Kolář je pro nás jednička a o podobných přesunech nepřemýšlíme," říká Jan Nezmar, sportovní ředitel Slovanu.

Dvaadvacetiletý Kolář chytil na začátku sezóny dobrou formu a o víkendu zazářil ve vítězném duelu v Karviné.

„Dlouho nechytal, takže jeho forma ještě není úplně optimální. Je to náš odchovanec. Představovali jsme si, že svůj potenciál začne naplňovat dříve - tak zaplať pánbůh, že aspoň teď," dodává Nezmar.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..