Rubriky:

1. liga

Brankář Vašek po hádce s Vrťem skončil v Baníku

1. listopadu 2017 14:03 - Ostrava

Ostravský Baník má problém. Čtyři kola před koncem podzimní části sezóny přišel o brankářskou jedničku Petra Vaška. Zkušený gólman se po utkání se Spartou Praha (2:3) s ligovým nováčkem nečekaně rozešel poté, co verbálně zaútočil na sportovního manažera Dušana Vrťa.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ani jedna strana spor nechce komentovat. Gólman Vašek nezvedá telefon, nereaguje ani na sms zprávy. Vyjadřovat se nechce ani Vrťo. „Petr Vašek už není hráčem Baníku. Vedení klubu a osmatřicetiletý gólman se dohodli na předčasném rozvázání smlouvy. Důvody jsou interní záležitostí mezi oběma stranami. Vedení Baníku Petru Vaškovi děkuje za odvedené služby a přeje štěstí v další životní kariéře," uvedl následně v oficiálním prohlášení klub.

Podle informací Práva měl bývalý brankář Opavy, Kladna, Slovácka či ruských týmů z Novosibirska a Tomsku s Vrtěm dlouhodobější neshody, které po utkání na Letné vygradovaly ostrou hádkou. „Padaly vulgární nadávky a výtky směrem k letní změně trenéra a špatně doplněnému kádru," řekl Právu zdroj, který si ale nepřál zveřejnit své jméno. V pondělí pak dostal Vašek z Baníku okamžitou výpověď.

Baník není prvním klubem, z něhož 38letý brankář odešel nedobrovolně. Také z Opavy, kde chytal v sezóně 2015/2016 musel odejít. Důvodem byl zkrat v utkání s Hradcem Králové, kde Vašek poté, co byl v nadstaveném čase vyloučen, dal při odchodu ze hřiště průchod emocím a v přímém televizním přenosu se vulgárně vyjádřil na adresu rozhodčích.

Situaci nechce nijak komentovat ani trenér Radim Kučera, který bude muset po nečekaném konci zkušené brankářské jedničky nejméně do konce podzimní části první ligy spoléhat na výkony 27letého Martina Šustra, který v nejvyšší české soutěži dosud odchytal pouhých devět utkání v Olomouci a v Baníku. Do pozice dvojky se vrátí 20letý František Chmiel, jenž za Baník nastoupil v šesti utkáních druhé ligy a nyní působil v juniorce.

tom, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..