Rubriky:

1. liga

Baroš vyvázl s pokutou. Fanoušci Baníku mají podmínku pro příští výjezd na Slavii

7. prosince 2017 16:24 - Praha
(Aktualizováno: 7. prosince 2017 16:54)

Pravdu měl, když se za Jugasův faul na svoji osobu marně dožadoval penalty. Následující výlevy už si ovšem měl odpustit. Disciplinární komise potrestala fotbalistu Milana Baroše z Baníku Ostrava pokutou sto tisíc korun za hrubé vulgární výrazy na adresu rozhodčího Jana Jílka v utkání na Slavii. Fanoušci Baníku pak mají za chování v Edenu od disciplinárky podmínku. Při dalších výtržnostech přijdou o příští zápas na Slavii.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Internacionál ušel nejhoršímu. Za přečin pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování vůči delegovaným osobám totiž hrozí i stop na devět měsíců či čtvrtmiliónová pokuta. Přesně toho se Milan Baroš na Slavii dopustil, když použil hrubé vulgární výrazy na adresu rozhodčího Jana Jílka.

"Kde je ten zk****syn? Doufám, že o tom budete psát zase aspoň čtyři dny," štěkl třeba před zástupci médií na adresu rozhodčího Jílka.

Trest je tedy k možné sazbě mírný. Pokuta sto tisíc korun.

Podmínka za přerušení zápasu

Komise si posvítila rovněž na chování fanoušků ve zmíněném duelu. Příznivci Baníku přerušili zápas, když používali pyrotechniku a ničili zařízení stadiónu. Disciplinárka proto potrestala Baník pokutou 80 tisíc korun a zákazem výjezdu fanoušků na jedno soutěžní ligové utkání ve venkovním utkání na Slavii v soutěžním ročníku 2018/19 s podmíněným odkladem do doby konání tohoto zápasu.

Baroš každopádně přijde o úvodní jarní kolo, na Slavii totiž inkasoval čtvrtou žlutou kartu. Ze stejného důvodu si nezahraje ani liberecký Matěj Pulkrab. Stop na jedno utkání vyfasovali za vyloučení rovněž Ondřej Kušnír (Dukla) a Ondřej Bačo (Zlín).

Slovácko zaplatí za nevhodné chování fanoušků v utkání se Zlínem pokutu 80 tisíc korun.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..