Rubriky:

Fortuna liga

Slavia po 14 letech vybrakuje Liberec. Vezme si i vrátnou?

22. prosince 2017 14:37 - Liberec/Praha

Po čtrnácti letech prožívají pod Ještědem déjà vu. V předchozích dnech z Liberce do Slavie zamířil sportovní ředitel Jan Nezmar, dnes ho následoval trenérský štáb Slovanu v čele s Jindřichem Trpišovským. Ve hře jsou i hráči. Nejvíce se spekuluje o gólmanovi Ondřeji Kolářovi, za něhož si podle informací Sport.cz měl říci majitel klubu Ludvík Karl téměř tři milióny eur (přibližně 78 miliónů korun).

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jednou už Liberec zažil, když Slavia těžila U Nisy ve velkém. Podobný personální odliv stejným směrem se udál na konci roku 2003. V zimní pauze odešel do Edenu, kde tehdy rovněž úřadoval exliberecký sportovní manažer Josef Jinoch, kouč Josef Csaplár. Muž, který rok předtím společně s Ladislavem Škorpilem dovedl Slovan do čtvrtfinále Poháru UEFA a premiérovému mistrovskému titulu, s sebou vzal i asistenty Martina Hřídela a Milana Veselého. Ten shodou okolností nyní ve Slavii skončil spolu s Jaroslavem Šilhavým...

Sešívaní sáhli i do hráčské kabiny. Zlanařili hvězdu Slovanu Václava Kolouška a od léta s nimi smlouvu podepsal také Miroslav Holeňák. „Jel jich tam skoro celý autobus. Tehdy jsem na Slovanu vyřvával, aby si vzali ještě vrátnou," vzpomíná s úsměvem na někdejší odliv Škorpil, který U Nisy také skončil a stal se trenérem reprezentace do dvaceti jedna let.

„A když jsem se tehdy ptal Hřídele, jaké má z toho působení pocity, odpověděl, že je to navoněná bída. V dnešní době je to úplně o něčem jiném. Pro trenéra a sportovního ředitele je to stejná funkce, ale naprosto rozdílné prostředí a podmínky. Jak se nám v nich budou chovat, to nevíme, ukáže to až čas," uzavřel Škorpil.

Hynek Preisler, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..