České Budějovice - Kladno 3:0Kladno bez Jágra nestačilo na České Budějovice, Slavia vyhrála počtvrté v řadě

Hokejisté Českých Budějovic ve šlágru 8. kola druhé nejvyšší soutěže zdolali Kladno 3:0, zvítězili v pátém utkání po sobě a upevnili si pozici v čele tabulky. Rytíři znovu nastoupili bez Jaromíra Jágra. Na druhé místo se posunul Přerov po výhře 6:3 nad Havířovem. Počtvrté v řadě uspěla Slavia, která si v Edenu poradila s Ústím nad Labem 2:1.

V zaplněné českobudějovické Budvar areně si diváci na první branku museli počkat do 31. minuty, kdy se prosadil Martin Beránek. Sedmnáctiletý útočník zaznamenal premiérovou trefu v 1. lize. V závěrečné dvacetiminutovce stvrdili Jihočeši tříbodový zisk góly útočníků Codyho Bradleyho a Miloslava Čermáka.

Motor v sedmi zápasech neuspěl pouze proti Jihlavě (0:7), Středočeši prohráli třetí z uplynulých čtyř duelů.

Slavia znovu slaví

Havířov vedl v Přerově už v osmé minutě 2:0, ale domácí do konce první části manko smazali. Rozhodující branka padla ve 32. minutě, kdy útočník Jakub Navrátil posunul Přerov do vedení 4:3. Úspěch domácích pojistil dvěma brankami v závěrečné pětiminutovce centr Marek Sikora.

Slávistům se nepovedl vstup do sezony a prohráli třikrát po sobě, ale proti týmu pod vedením Jana Čalouna, olympijského vítěze z Nagana a mistra světa z roku 1999, potvrdili, že špatný začátek hodili za hlavu.

O čtvrtém triumfu v řadě rozhodli dvěma góly na počátku druhé třetiny. Slovan se v závěru prostřední části vrátil do hry, vyrovnat se mu ale už nepodařilo.

Jihlava přestřílela Třebíč

Jihlava přestřílela Třebíč 6:3 a radovala se ze čtvrtého triumfu z pěti utkání. Horácká Slavia ve třetím dějství dokázala srovnat na 3:3, ale za pouhých 46 sekund bek Jan Pohl vstřelil v početní výhodě vítězný gól Dukly.

Definitivní pojistku přidali domácí v 57. minutě dvěma góly v rozpětí 35 sekund. Domácí útočníci Matěj Pekr a Josef Skořepa si vylepšili osobní statistiky o tři kanadské body.

Kadaň vyhořela s Prostějovem

Prostějov rozstřílel poslední Kadaň 9:2. Jestřábi rozhodli o výhře v prostřední dvacetiminutovce, kdy z nerozhodného stavu 2:2 odskočili do tříbrankového vedení. Dvěma trefami v závěru druhé třetiny zkompletoval útočník Lukáš Žálčík hattrick.

V poslední části přidali domácí ještě čtyři góly. Konečný výsledek stanovil čtvrtým zásahem večera Žálčík. Kromě rodáka ze Šumperka se blýskli i další útočníci Jestřábů - Marek Račuk posbíral pět asistencí a Jan Starý s Radkem Prokešem branku a dvě přihrávky.

Trhači neuspěli ani v osmém zápase a doposud získali jediný bod za prohru v prodloužení.

Vsetín si poradil s Frýdkem-Místkem

Vsetín zdolal doma Frýdek-Místek 3:2 a oslavil třetí triumf za sebou, hosté naopak mají opačnou bilanci. Valaši si za 14 minut hry vypracovali vedení 2:0, ale hosté na konci první části snížili. Dvoubrankový náskok si vzalo mužstvo Jiřího Dopity zpátky v 51. minutě díky obránci Dominiku Rudlovi, jehož trefa byla nakonec rozdílová.

Kontaktní gól hostů přišel až sekundu před závěrečným klaksonem. Benátky si na vlastním ledě poradily s Litoměřicemi 4:2 a ukončily sérii čtyř porážek. Středočeši přiklonili vítězství na svou stranu ve třetím dějství, v němž dvěma brankami zlomili stav 2:2.

První hokejová Chance liga - 8. kolo:
Benátky nad Jizerou - Litoměřice 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 5. Jeník, 12. M. Zachar, 46. J. Mikyska, 53. Bittner - 5. Rousek, 34. Voženílek. Rozhodčí: Vokřál, Wagner - Bosák, Kotlík. Vyloučení: 9:8, navíc Braid - Pavlas oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 170.
Jihlava - Třebíč 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Branky: 12. a 33. Pekr, 9. Anděl, 44. J. Pohl, 57. Skořepa, 57. Čachotský z trest. střílení - 23. a 44. L. Horký, 7. Kusko. Rozhodčí: Barek, Obadal - Doležal, Kokrment. Vyloučení: 3:8, navíc Čejka a Paták (oba Třebíč) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2395.
Motor Č. Budějovice - Kladno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 31. Beránek, 42. Bradley, 56. Čermák. Rozhodčí: Doležal, Kostourek - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 6410.
Vsetín - Frýdek-Místek 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 9. Kucharczyk, 14. Pechanec, 51. Rudl - 20. Hrňa, 60. Klimša. Rozhodčí: Fiala, Kopeček - Novák, Zídek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 2475.
Prostějov - Kadaň 9:2 (2:2, 3:0, 4:0)
Branky: 8., 38., 40. a 60. Žálčík, 2. Starý, 26. Karpov, 47. Nouza, 54. Mikliš, 58. Prokeš - 7. Jánský, 9. J. Müller. Rozhodčí: Kašík, Přikryl - Poruba, Měkýš. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 1142.
Přerov - Havířov 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
Branky: 13. a 32. Navrátil, 56. a 60. Sikora, 17. Popelka, 26. Pala - 5. L. Bednář, 8. Haas, 29. Rehuš. Rozhodčí: Veselý, Cabák - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 6:6, navíc Bednář (Havířov) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 3:1. Diváci: 1910
Slavia Praha - Ústí nad Labem 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 21. Šmerha, 26. M. Ondráček - 39. Chlouba. Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda - Coubal, Maštalíř. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 488.