Č. Budějovice - Benátky 5:2Hokejisté Českých Budějovic vedou první ligu o devět bodů

Hokejisté Motoru České Budějovice vyhráli v dohrávce 19. kola nad Benátkami nad Jizerou 5:2 a díky devátému vítězství za sebou unikli druhém Přerovu opět na rozdíl devíti bodů. Čtvrtá Poruba zásluhou hattricku útočníka Romana Szturce zdolala Třebíč 4:2 a bodově se dotáhla na třetí Litoměřice.

České Budějovice sice prohrávaly od sedmé minuty po brance Jiřího Průžka, ale obrat zahájil krátce po polovině první třetiny v přesilové hře Martin Novák. Ve druhém dějství vedli domácí už 3:1 po gólech Ivana Lytvynova a Romana Přikryla, který využil další početní výhodu.

V závěru druhé části Průžek snížil, ale Motor pojistil vítězství díky brankám Přikryla a Matouše Venkrbce. Třinácté Benátky nad Jizerou si připsaly pátou porážku za sebou.

Také dvanáctá Třebíč na ledě favorita vedla, když ve 12. minutě využil přesilovku Lukáš Nedvídek. Szturc góly v 17. a 37. minutě otočil stav a 49 sekund před koncem druhé části v početní výhodě zvýšil Jan Káňa. Horácké Slavii ještě ve 42. minutě vykřesal naději Michal Vodný, ale v polovině závěrečné třetiny dovršil výsledek hattrickem Szturc.

Dohrávky 19. kola první hokejové ligy:
Poruba - Třebíč 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 17., 37. a 51. Szturc, 40. J. Káňa - 12. Nedvídek, 42. Vodný. Rozhodčí: Skopal, Pilný - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 628.
Motor České Budějovice - Benátky nad Jizerou 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 38. a 45. R. Přikryl, 12. M. Novák, 34. Lytvynov, 58. Venkrbec - 7. a 39. Průžek. Rozhodčí: Doležal, Kopeček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 5465.