Poruba - Č. Budějovice 1:3České Budějovice vládnou. První ligu vedou už o 17 bodů

Hokejisté Motoru České Budějovice zvítězili v 25. kole první ligy na ledě Poruby 3:1 a vedou tabulku už o 17 bodů před trojicí týmů. Před Porubu se posunul o skóre na druhé místo Vsetín, který před vlastním publikem zdolal trápící se Jihlavu 3:2, těsně lepší poměr branek než Poruba má i Přerov, který už v pátek prohrál v Chomutově 2:5.

Lídra dostal v Ostravě do vedení v polovině první třetiny Jan Veselý, ale v 37. minutě vyrovnal ve vlastním oslabení Jiří Zdeněk. V čase 47:51 rozhodl o vítězství Českých Budějovic rovněž při přesilovce soupeře Jakub Babka, který za 64 sekund svým druhým gólem v utkání pojistil náskok hostů. Motor bodoval podevatenácté za sebou a jen dvakrát při této sérii prohrál.

Vsetín po středeční prohře na ledě Slavie 4:5 v prodloužení dosáhl na osmou výhru z uplynulých devíti duelů. Před 3860 diváky Na Lapači získal ve druhé třetině dvoubrankové vedení díky Vlastimilu Dostálkovi a Vítu Jonákovi, který využil přesilovou hru.

Ve 43. minutě zvýšil David Tůma v oslabení, ale za 38 sekund snížil v přesilové hře Matěj Pekr a ve 49. minutě dostal Duklu na kontakt Lukáš Anděl. Vsetín těsný náskok udržel a Jihlava prohrála šestý z posledních sedmi duelů. Pod novým trenérem Viktorem Ujčíkem, který nahradil Petra Vlka, si Jihlava připsala čtvrtou prohru z pěti utkání.

Páté Litoměřice prohrály v Třebíči 2:3 po samostatných nájezdech. Domácí Horácká Slavia vedla díky dvěma brankám Lukáše Formana, který nejdříve využil početní výhodu pěti proti třem a v 15. minutě se prosadil znovu. Ještě v úvodním dějství snížil Patrik Marcel a v 56. minutě vynutil nastavení Martin Kadlec.

V osmé sérii nájezdů rozhodl Forman, který tak dovršil hattrick. Třebíč oslavila čtvrté vítězství z pěti zápasů. Litoměřice prohrály potřetí z uplynulých čtyř utkání.

Třetí výhru za sebou si připsal Havířov, který doma zdolal Benátky nad Jizerou 3:1. Prostějov zvítězil nad poslední Kadaní 6:3 a bodoval počtvrté v řadě, přičemž potřetí z toho vyhrál. Sokolov deklasoval Ústí nad Labem 8:2 a vystřídal Severočechy o skóre na 14. místě. Slovan už podesáté za sebou nebodoval.

25. kolo první hokejové Chance ligy
Poruba - Motor České Budějovice 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 37. Zdeněk - 48. a 49. Babka, 11. J. Veselý. Rozhodčí: J. Ondráček, Cabák - Gančarčík, T. Kučera. Vyloučení: 4:8, navíc Pastor - N. Pavel oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 852.
Havířov - Benátky nad Jizerou 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 34. Kotala, 37. R. Veselý, 45. O. Procházka - 4. A. Najman. Rozhodčí: Barek, Koziol - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 1311.
Vsetín - Jihlava 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 25. Dostálek, 37. Jonák, 43. D. Tůma - 44. Pekr, 49. Anděl. Rozhodčí: Dědek, Fiala - Kráľ, Blažek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3860.
Sokolov - Ústí nad Labem 8:2 (2:0, 2:2, 4:0)
Branky: 44. a 55. Vracovský, 6. Osmík, 13. Švec, 24. Kverka, 30. Šafář, 56. Vodička, 59. Křemen - 27. Vladimír Brož, 35. Vildumetz. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:5, navíc Přindiš - D. Krejčí, M. Svoboda všichni 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 711.
Prostějov - Kadaň 6:3 (0:0, 3:1, 3:2)
Branky: 24. a 32. Nouza, 23. Luňák, 45. Hrníčko, 54. M. Novák, 60. Račuk - 30. Michnáč, 50. J. Müller, 59. Š. Čech. Rozhodčí: Skopal, Kašík - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 6:10, navíc Husa 5 min. a do konce utkání - D. Zeman 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 911.
Třebíč - Litoměřice 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 4., 15. a rozhodující sam. nájezd L. Forman - 19. Marcel, 56. M. Kadlec. Rozhodčí: R. Čech, Vrba - Komínek, Roupec. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 1274.