Rubriky:

První liga

Jsem rád, že nemusím vstávat každé ráno naštvaný, říká expardubický trenér Lubina

28. listopadu 2019 13:23 - Ústí nad Labem

Hokejový trenér Ladislav Lubina po nuceném konci v extraligových Pardubicích našel docela rychle nové angažmá. Přesunul se na střídačku LHK Prostějov, se kterým bojuje v první lize. „Principy hokeje jsou v podstatě stejné,“ říká zkušený kouč v rozhovoru pro Sport.cz. V minulém kole vyhrál Prostějov v Ústí nad Labem 5:4 po nájezdech.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na jaře jste z trenérského postu zachránil Pardubice v baráži v extralize. Tým jste vedl i v úvodní fázi probíhající sezony. Jak berete svoje nedávné odvolání z funkce?

K tomu se už nechci vůbec vracet. Ale byl jsem nesmírně zklamaný po tom, co se stalo v Pardubicích.

Kouč Lubina, hráči Petr Sýkora, Tomáš Rolinek, Marek Hovorka. Nikdo z vás už v Pardubicích není.

Takový je hokej, bohužel tak to je. Měli jsme si asi vybrat jiné zaměstnání (úsměv).

Lubina skončil na střídačce Pardubic, tým zatím převzal Bělohlav

Sledujete dál extraligu?

Samozřejmě, dívám se na zápasy a udržuji si přehled.

Lubina převzal po Vykoukalovi hokejisty Prostějova

Co pro vás znamená současné působení v prvoligovém Prostějově?

Hlavně jsem byl rád, že po Pardubicích přišla nová práce a nemusím vstávat každé ráno naštvaný. Mým zájmem je, abychom se posunuli trošku dopředu v tabulce, hráli hokej, na který se dá koukat a přinese body a lepší pozici v tabulce.

Jak jste se adaptoval v první lize?

Principy hokeje jsou stejné, ať se to týká této soutěže nebo vyšší. Člověk ale musí trošičku slevit, protože umění hráčů není takové jako v extralize. Proto hrají první ligu, a ne mezi elitou.

Na prvoligových střídačkách působí kromě vás další bývalí reprezentanti a někdejší vynikající hráči jako Prospal, Dopita, Holaň, Ujčík, Klíma s Rosolem atd. Jak to vnímáte?

Je příjemné kluky zase potkat přímo na stadionech a poklábosit. Nemáme žádnou rivalitu. Třeba v minulém kole jsem se v Ústí nad Labem setkal s trenérem tamního týmu Tomášem Marešem, se kterým jsme hráli za reprezentační dvacítku.

Zmíněný Václav Prospal úspěšně vede Motor České Budějovice. Co o jeho týmu soudíte?

Budějovice dlouhodobě pracují na tom, aby postoupily do extraligy. V této sezoně jsou v první lize v tabulce trošku odskočené od ostatních soupeřů.

Dovolte menší nadsázku při srovnání obou soutěží. Extraliga velebí a obdivuje kanonýra Milana Gulaše z Plzně, v první lize střelecky dominuje Lukáš Žálčík z Prostějova.

Zaplaťpánbůh, že ho máme v mužstvu. Jestli ho někdo povolá na střídavý start do extraligy? Je možné, že mohou nastat určité věci k řešení, ale to je otázka budoucnosti.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..