Slavia - Č. Budějovice 4:2Vedoucí České Budějovice podlehly podruhé v řadě

Hokejisté vedoucích Českých Budějovic podlehli v 5. kole nadstavbové části první ligy na ledě pražské Slavie 2:4 a poprvé v sezoně prohráli dva zápasy za sebou. Náskok Motoru před druhým Vsetínem se snížil na 22 bodů. Valaši zdolali doma Porubu 3:1 a předstihli Přerov, který prohrál v Chomutově 1:3.

Fanoušci Českých Budějovic, ilustrační foto.

Suverénní lídr po čtvrteční domácí porážce 2:5 s Chomutovem neuspěl ani ve druhém vystoupení po vánoční přestávce. Před tou držely České Budějovice sérii devíti výher a 25 utkání s bodovým ziskem, během nichž jen dvakrát prohrály.

Motor před 2438 diváky v Edenu prohrával po první třetině 0:2 po brankách Davida Šteinera a Tomáše Šmerhy. V 25. minutě sice snížil Zdeněk Doležal, ale Slavia opět odskočila na dvoubrankový rozdíl díky Marku Ryzákovi. V polovině utkání dostal Jihočechy opět na kontakt Jiří Šimánek, v 55. minutě však pojistil výhru Slavie druhým zásahem v utkání Šmerha.

Vsetín poskočil v tabulce díky páté výhře za sebou. Bezbrankový stav prolomil v 38. minutě domácí Antonín Pechanec a v úvodu závěrečné části zvýšili náskok Sebastian Gorčík a Radim Kucharczyk. Za Porubu zkorigoval výsledek Tomáš Gřeš.

Na třetí místo o skóre před Přerov se dostal Chomutov. Piráti se Zubrem sice prohrávali od 52. minuty po inkasované brance v oslabení tří proti pěti, ale na gól Tomáše Doležala odpověděli Jakub Chrpa a dvěma trefami Jan Svoboda.

Při výhře Havířova v Litoměřicích 6:5 zazářil pěti body za gól a čtyři asistence Jakub Kotala. Brankou a třemi přihrávkami přispěl k úspěchu také Filip Seman. Stadionu nestačily k bodovému zisku ani čtyři asistence Josefa Jíchy.

V boji o předkolo play off si polepšil Prostějov. V Třebíči vyhrál vysoko 7:0 a posunul se na postupovou desátou pozici o bod před Frýdek-Místek, který má ale dva zápasy k dobru.

5. kolo nadstavby první hokejové Chance ligy:
O pořadí v play off:
Chomutov - Přerov 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Branky: 56. a 60. J. Svoboda, 54. Chrpa - 52. T. Doležal. Rozhodčí: Kostourek, Hucl - Horažďovský, Ševic. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. Diváci: 2173.
Litoměřice - Havířov 5:6 (3:4, 1:1, 1:1)
Branky: 10. a 20. M. Kadlec, 14. Daniel Voženílek, 36. Korkiakoski, 59. D. Vitouch - 4. a 45. O. Procházka, 14. Malina, 15. Kotala, 17. Kachyňa, 29. F. Seman. Rozhodčí: Souček, Grech - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:3. Diváci: 934.
Vsetín - Poruba 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 38. Pechanec, 43. Gorčík, 45. Kucharczyk - 48. Gřeš. Rozhodčí: Cabák, Ondráček - Novák, Otáhal. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 4060.
Slavia Praha - Motor České Budějovice 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 17. a 54. Šmerha, 15. Šteiner, 29. Ryzák - 25. Z. Doležal, 30. Šimánek. Rozhodčí: Jan Doležal, Petružálek - Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 9:9, navíc J. Veselý (Č. Budějovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 2438.
O účast v předkole play off:
Ústí nad Labem - Sokolov 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)
Branky: 32. Jakub Müller, 38. Filip, 42. Vildumetz, 60. Vladimír Brož, 60. Maršoun - 45. Michálek, 46. Švec. Rozhodčí: Kopeček, Sýkora - Měkýš, Votrubec. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 561.
Třebíč - Prostějov 0:7 (0:2, 0:4, 0:1)
Branky: 27. a 51. T. Jandus, 3. Ouřada, 5. Divíšek, 34. Hrníčko, 39. Nouza, 40. J. Mrázek. Rozhodčí: Skopal, Vrba - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1114.