Č. Budějovice - Litoměřice 5:4České Budějovice zdolaly Litoměřice a vládnou o 27 bodů

Hokejisté Motoru České Budějovice vyhráli v 10. kole nadstavby první ligy o pořadí v play off doma nad Litoměřicemi 5:4 a mají v čele náskok už 27 bodů před druhým Chomutovem. Na třetí místo se posunul Vsetín díky výhře nad Slavií 6:2. Předstihl o skóre Přerov, který zvítězil v Havířově těsně 4:3.

Motor prohrával s Litoměřicemi ve 22. minutě už 0:3. Hostům zajistili dvoubrankový náskok v přesilovkách Peter Jánský a Filip Helt a po 86 sekundách druhé třetiny se trefil i Markus Korkiakoski.

Obrat načal ve 27. minutě v přesilové hře Pavel Pýcha a po brankách Martina Nováka a Davida Gilberta bylo v čase 32:40 vyrovnáno. Po 68 vteřinách závěrečné třetiny otočil stav Václav Karabáček. Hned za 29 sekund sice odpověděl Ondřej Jurčík a ve 48. minutě rozhodl Vít Christov.

Třiadvacetiletý Pýcha se díky jedné brance stal novým rekordmanem první ligy mezi obránci v produktivitě v základní části. V 39 zápasech si připsal 45 bodů za 10 branek a 35 asistencí. Překonal tak výkon Jiřího Říhy, který v sezoně 2016/17 zaznamenal v dresu Jihlavy v 50 duelech 44 bodů za 20 gólů a 24 přihrávek.

Vsetín už ve 14. minutě vedl nad Slavií díky brankám Víta Jonáka z přesilové hry, Radim Kucharczyka a Branislava Rehuše 3:0. V druhém dějství se prosadili dvakrát i Pražané, ale Valaši dokázali navýšil skóre na 6:2. Přerov v Havířově třikrát ztratil vedení, ale v čase 50:09 rozhodl v jeho prospěch Radek Číp.

V boji o předkolo play off si upevnila deváté místo Jihlava, která doma vyhrála nad Frýdkem-Místkem 5:1. Má náskok sedmi bodů před desátým Prostějovem. Jestřábi prohráli na ledě předposlední Kadaně 0:3 a na jediný bod se jim přiblížila jedenáctá Třebíč díky výhře 3:1 na hřišti posledního Sokolova.

10. kolo nadstavby první hokejové Chance ligy:
O pořadí v play off:
Havířov - Přerov 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 7. O. Procházka, 39. F. Seman, 46. Kachyňa - 1. Navrátil, 23. Goiš, 42. Kubeš, 51. Číp. Rozhodčí: Skopal, Vrba - Hanzlík, Kleprlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 1762.
Vsetín - Slavia Praha 6:2 (3:0, 3:2, 0:0)
Branky: 3. Jonák, 8. Kucharczyk, 14. Rehuš, 21. Březina, 31. Teper, 40. Gorčík - 22. M. Ondráček, 31. Kohút. Rozhodčí: Koziol, Pilný - Hranoš, Blažek. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 3220.
Motor České Budějovice - Litoměřice 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)
Branky: 27. Pýcha, 31. M. Novák, 33. Gilbert, 42. Karabáček, 48. Christov - 4. Jánský, 11. Helt, 22. Korkiakoski, 42. Jurčík. Rozhodčí: Souček, Sýkora - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 6259.
O účast v předkole play off:
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Branky: 20. Klikorka, 30. J. Havel, 33. Hes, 46. Severa - 12. A. Najman, 15. L. Pabiška, 34. D. Špaček, 44. Rychlovský, 57. Buchtela. Rozhodčí: Petružálek, Čáp - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 567.
Sokolov - Třebíč 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 5. Vracovský - 1. Psota, 3. Ferda, 29. Bittner. Rozhodčí: Valenta, Wagner - Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 576.
Kadaň - Prostějov 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky: 21. Chlouba, 23. Š. Čech, 39. Žolobov. Rozhodčí: Kostourek, J. Doležal - O. Doležal, Flegl. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 472.
Jihlava - Frýdek-Místek 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 1. Poletín, 30. Pekr, 43. Vítězslav Brož, 59. Lichanec, 59. Fronk - 41. Mikulík. Rozhodčí: Pavlovič, Ondráček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1523.