Kometa Brno vyhrála v první lize podesáté za sebou

Hokejisté Komety Brno zvítězili v první lize podesáté za sebou. V sobotním utkání 14. kola porazili spolufavorité soutěže 4:2 Šumperk a tabulku skupiny Východ vedou s náskokem pěti bodů před Olomoucí.

Souboj mezi Chomutovem a Brnem - ilustrační fotografie.

Utkání s nováčkem ze Šumperka nicméně nebylo pro Kometu jednoznačnou záležitostí. Brno sice dostali do vedení Gýna a Dlouhý, přesto se domácí neuklidnili a za čtyři minuty už Šumperk díky dvěma dobře sehraným přesilovkám srovnal. Záhy však ujel po Vostřákově pasu Moskal a znovu získal Kometě vedení. To pak už jen pojistil svou druhou brankou v utkání Dlouhý.

V Olomouci to dlouho vypadalo, že hokejisté Sarezy odjedou domů s tříbodovým ziskem, ale domácí v třetí části hry jejich vedení 3:0 během necelých tří minut vymazali. Olomoucký celek nakonec dokázal strhnout výhru na svou stranu, když se krátce po začátku prodloužení prosadil v přesilovce přesnou dorážkou Ministr.

Nového lídra má skupina Západ, v níž Chomutov využil první porážky Mladé Boleslavi v sezóně. Středočeši v sobotu prohráli 1:4 s Vrchlabím, v jehož dresu se dvakrát prosadil Kříž.

Chomutov oproti tomu získal tři body za vítězství 3:2 v Havlíčkově Brodu 3:2. O jeho vítězství rozhodl v 46. minutě Hašek, po jehož gólu si už hosté těsné vedení pohlídali.

1. liga - 14. kolo:
Skupina Východ:
Kometa Brno - Šumperk 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 33. a 55. Dlouhý, 7. Gýna, 38. Moskal - 34. Špelda, 37. Antonovič. Rozhodčí: Fraňo - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8, navíc Dlouhý - Antonovič oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6103.
Prostějov - Třebíč 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 44. Vomela - 22. Oliverius, 24. Dolníček. Rozhodčí: Skoupý - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:2. Diváci: 1000.
Havířov - Jihlava 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1 ,0:1 - 0:0)
Branky: 12. Novák, 21. Škoda - 33. Rytnauer, 43. Krupka M., rozhodující nájezd Míka. Rozhodčí: Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 3:6, navíc Balčík (Jihlava) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1114.
Olomouc - Sareza Ostrava 4:3 v prodl. (0:2, 0:1, 3:0 - 1:0)
Branky: 51. a 61. Ministr, 51. Zbořil, 53. Čuřík - 8. Gelačák, 19. Glas, 35. Boháč. Rozhodčí: Hribík - Čížek, Prchal. Vyloučení: 10:11. Využití: 2:1. Diváci: 800.
Skupina Západ:
Mladá Boleslav - Vrchlabí 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 20. Gombár - 16. a 53. Kříž, 29. Jech, 59. Horčička. Rozhodčí: Souček - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 950.
Kadaň - Beroun 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 14. Polanský - 2. a 42. Šinágl. Rozhodčí: R. Svoboda - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 7:5, navíc Lukačovič (Beroun) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 370.
Havlíčkův Brod - Chomutov 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 15. Čermák, 34. Kubeš - 26. Polodna, 39. Heinisch, 46. Hašek. Rozhodčí: Jebavý - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:9, navíc Revay (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Diváci: 900.
Hradec Králové - Most 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 20. Domin, 62. Roubík - 24. Metlička. Rozhodčí: Šír - Padevět, Kis. Vyloučení: 8:10, Karlíček (HK) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1688.