V patnáctém kole lídři nezaváhali

První hokejová liga má za sebou úvodní zápasy mezi týmy ze západu a z východu. Lídři obou skupin v nich nezaváhali: Kometa Brno nedala nejmenší šanci předposlednímu Mostu a vyhrála 5:1, zatímco Chomutov vyhrál v Olomouci 4:1.

Radost hokejistů Chomutova - ilustrační fotografie.

Chomutovští vlétli do zápasu s Olomoucí doslova jako uragán a jen díky několika výborným zákrokům hostujícího brankáře Žigardyho platil po 20 minutách stav pouze 2:0. Hosté ale dokázali v polovině zápasu snížit a obraz hry se rázem změnil.

Ve třetí části vrhla Olomouc vše do útoku, ale za stavu 3:1 tři minuty před nedokázala využít ani dlouhou dvojnásobnou přesilovku a nejlepší hráč zápasu Freiberg svým druhým gólem upravil na konečných 4:1.

Kometa nedala domácímu Mostu nejmenší šanci. Skóre otevřel v opatrné první třetině ojedinělým odvážným průnikem Dlouhý, ve druhém dějství se sice podařilo domácím snížit na 1:3, ale v závěrečné třetině Brno kontrolovalo zápas, když vedení pojistili Vostřák a Lipina.

První liga - 15. kolo:
Mladá Boleslav - Prostějov 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Branky: 4. Král, 21. Nouza, 27. Rod, 29. Eiselt, 47. Sýkora, 47. Handlovský. Rozhodčí: Lacina - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 450.
Most - Kometa Brno 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky: 40. Metlička - 10. Dlouhý , 22. Padělek, 34. Barus, 44. Lipina, 55. Vostřák. Rozhodčí: Hodek - Bertlík, Šerý. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 300.
Havlíčkův Brod - Třebíč 0:7 (0:3, 0:1, 0:3)
Branky: 8. a 11. Přibyl, 11. Zahradník, 30. Dibelka, 49. Kolafa, 50. Nahodil, 51. Bula. Rozhodčí: Hribík - Kis, Padevět. Vyloučení: 9:12. Využití: 0:5. Diváci: 1300.
Chomutov - Olomouc 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 4. a 60. Freiberg, 5. Kolda, 31. Ťupa - 29. Kříž. Rozhodčí: Jílek - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 5:6, navíc Šíp (Chomutov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1570.
Hradec Králové - Havířov 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 20. Volráb, 30. Haluza, 36. Táborský, 55. Hendrich. Rozhodčí: Kubeš - Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 1638.
Beroun - Jihlava 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 18. Heřman, 36. Besser, 40. Braniš, 43. Tvrzník - 8. Hanzal, 20. Kubát. Rozhodčí: Wurtherle - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:10, navíc Gudas 5 min. a do konce utkání, Besser (oba Beroun) 10 min. Využití: 2:0. Oslabení: 1:1. Diváci: 700.
Kadaň - Šumperk 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 9. Duba, 16. Kajer, 33. Jan Bauer, 48. Pražák - 15. Kloz, 31. Antonovič. Rozhodčí: Souček - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 320.
Vrchlabí - Ostrava 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 15. Novák , 19. Řípa, 20. Glas, 23. Tesařík. Rozhodčí: Jebavý - Špringl, Bejček. Vyloučení: 5:12. Využití: 0:2. Diváci: 1692.