Hokejisté Ústí se po kanonádě s Jihlavou vrátili na druhé místo

Hokejisté Ústí nad Labem deklasovali ve 23. kole první ligy 8:1 Jihlavu a vrátili se na druhé místo tabulky bod za Kometu Brno, jež uhájila vedení díky vítězství 3:2 nad Hradcem Králové. Dosud druhé Vrchlabí ztratilo bod v Mostu, kde vyhrálo 5:4 v prodloužení.

Hokejisté Ústí nad Labem oslavují branku - ilustrační foto

Ve vyprodané brněnské hale Rondo se 7200 diváků dočkalo gólů až ve druhé třetině, v níž otevřeli skóre hosté po samostatném úniku Luštince. Kometa se zdála po inkasované brance zaskočena. Ve 32. minutě pak zvýšil přesnou střelou Hruška. Druhý gól ale paradoxně pomohl Brnu, protože hned při dalším střídání snížil Mikšan. Ještě před koncem třetiny se pak povedlo vyrovnat Zubíčkovi z přesilovky. Třetí třetina byla ve znamení ostrých soubojů s čekáním na gól. Ten přišel ve 45. minutě po Klimtově nepovedené střele, která zmátla především brankáře Luňáka.

Kanonádu v Ústí zahájil Dragoun, jenž v 6. minutě zúročil pohlednou kombinaci a skóroval střelou švihem. Za další tři minuty překonal Heřman jihlavského Řehoře po pohledné akci. Ve 24. minutě se zranil domácí brankář Orct, kterého nahradil Volke. Hned po jeho nástupu zvýšil na 3:0 Sklenička, jenž potrestal vyloučení Maleny, a podruhé tentýž hráč skóroval za necelé čtyři minuty. Pětiminutovou přesilovku domácích využil v úvodu třetí třetiny Šagát, který se trefil i za dalších pět minut při vyloučení Bleka. Pak zahříval trestnou lavici hostující Strach a Klobouček zvýšil na 7:0. Řehoře vystřídal v brance hostů Vajner, jenž ale za 47 sekund po příchodu na led inkasoval po střele Špirka. V závěru zápasu zaznamenal čestný úspěch Jihlavy v přesilovce Hanzal.

Na ledě Mostu otevřel po bezbrankové první třetině skóre ve 27. minutě vrchlabský Konečný. Odpověď Severočechů na sebe nenechala dlouho čekat a v následující minutě vyrovnal Vrtek. V polovině utkání získal pro domácí tým vedení v přesilové hře Šimkovič. O dvě minuty později také v početní výhodě vyrovnal Pajič. Třetí branku domácích vstřelil Bauer dvě minuty před koncem druhého dějství. Na 4:2 zvýšil ve třetí čtvrtině v přesilové hře Budínský. Tlak Vrchlabí v posledních minutách utkání přinesl vyrovnání. V 53. minutě snížil Gengel a o tři minuty později vyrovnal Rusnák. Rozuzlení dramatu přišlo až v poslední minutě prodloužení v přesilové hře pět na tři, v níž sedm sekund před sirénou prostřelil Horčičku Galvas.

První hokejová liga - 23. kolo:
Havířov - Olomouc 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Branky: 25. Lojek, 26. Klimeš, 36. Vala, 49. Přeučil - 6. Ministr, 53. Žajgla. Rozhodčí: Skoupý - Chocholouš, Brabec. Vyloučení: 12:5, navíc Zeliska 10 min. - Nedbálek 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 828.
Kometa Brno - Hradec Králové 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 32. Mikšan, 38. Zubíček, 44. Klimt - 24. Luštinec, 32. Hruška. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Jindra. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 7200.
Most - Vrchlabí 4:5 v prodl. (0:0, 3:2, 1:2 - 0:1)
Branky: 28. Vrtek, 31. Šinkovič, 38. J. Bauer, 45. Budínský - 27. Konečný, 33. Pajič, 53. Gengel, 56. Rusnák, 65. Galvas. Rozhodčí: Hrubý - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 9:10, navíc Vrtek - Nouza oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 620.
Kadaň - Beroun 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 19. Valský - 43. Tvrzník, 55. Kica, 60. Vlček. Rozhodčí: Smitka - Bertlík, Našek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 370.
Ústí nad Labem - Jihlava 8:1 (2:0, 2:0, 4:1)
Branky: 25. a 28. Sklenička, 42. a 48 Šagát, 6. Dragoun, 8. Heřman, 52. Klobouček, 52. Špirko - 57. Hanzal. Rozhodčí: Petružálek - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 6:9, navíc T. Hradecký (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 2137.
Havlíčkův Brod - Chomutov 3:6 (2:3, 0:1, 1:2)
Branky: 3. Ondráček, 19. Svoboda, 41. Čermák - 45. a 60. Všetečka, 7. Gombár, 16. Jíra, 17. Malát, 35. Trefný. Rozhodčí: Pešina - Šperl, Flégl. Vyloučení: 10:10, navíc Svoboda (Havlíčkův Brod) do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 1400.
Chrudim - Třebíč 5:6 v prodl. (1:1, 4:1, 0:3 - 0:1)
Branky: 2. Král, 28. Zohorna, 30. Zadina, 37. Valko, 37. Beránek - 10. Přibyl, 24. Čech, 47. Flamík, 55. Kaláb, 60. Staněk, 62. Nahodil. Rozhodčí: Lacina - Špringl, Arazimová. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:2. Diváci: 820.
Benátky nad Jizerou - Poruba 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 46. Weiss (Kajínek). Rozhodčí: Zubzanda - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:5, navíc hostující Mocek (Poruba) 5 minut. a do konce utkání. Diváci: 483.